• Slajd1
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Malechowie na rok szkolny 2018/19 rozpoczęta! Pobierz formularz podania do:

II miejsce w turnieju robotów Robo Contest na Politechnice Gdańskiej

roboty44

W piątek 27.10.2017 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Malechowie w składzie: K. Majcher, K. Wirkus, P. Koźmińska, J. Zawadzka, J. Poborska, P. Ziółkowska, Sz. Żurowski, K. Hencel, J. Poborski pod opieką p. Dariusza Bartosa i p. Dominika Wroscha wzięła udział w turnieju robotów Robo Contest, w kategorii Lego sumo, zorganizowanym przez Politechnikę Gdańską w ramach 42. Gdańskich Dni Elektryki.

W zawodach wzięło udział 25 zespołów z różnych części Polski, reprezentujących wysoki poziom umiejętności konstruktorskich i programistycznych. Nasi zawodnicy zgłosili do udziału w walkach 5 robotów, które toczyły zacięte boje, pokonując wiele konstrukcji przygotowanych przez uczestników ze szkół średnich.

Bardzo dobrze zaprezentowały się 2 konstrukcje naszych reprezentantów - „Dominujący Grześ 26” zaprojektowany przez Kacpra Hencla i Jarka Poborskiego oraz „Naruto” zbudowany przez Szymona Żurowskiego, które zmiatały kolejnych przeciwników z areny. Niestety ułożenie drabinki turniejowej spowodowało, że nasi faworyci musieli stoczyć „bratobójczą bitwę” już w ćwierćfinale, z której po zaciętej i wyrównanej walce zwycięsko wyszedł „Dominujący Grześ 26” Kacpra i Jarka.

Nasz ostatni robot zakwalifikował się do finałowej czwórki, gdzie stoczył 2 trudne pojedynki z zawodnikami reprezentującymi słupskie Technikum Elektryczne. W półfinale odniósł zwycięstwo 2:1, a w finale niestety uległ 0:2, zajmując ostatecznie II miejsce w całym turnieju. Serdecznie gratulujemy Kacprowi i Jarkowi, bo to wielkie osiągnięcie malechowskich gimnazjalistów.

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Malechowo Radosława Nowakowskiego i Dyrektora SP Malechowo Piotra Chylareckiego od ponad roku młodzież może zagłębiać się w tajniki mechatroniki i robotyki i odnosić pierwsze sukcesy na tym polu działalności. Bezpośrednie uczestnictwo w imprezie takiej rangi pozwoliło zebrać kolejne doświadczenia. Turniej zmobilizował naszych zawodników do podnoszenia swoich umiejętności budowy i programowania robotów oraz sprawdzania ich w kolejnych zmaganiach na arenie krajowej.

Ważne daty

Kwiecień 2020