• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Wystartowały

„Anioły ze szkoły”  w ogólnopolskim projekcie realizowanym przez Towarzystwo Obrony Zwierząt Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W szkolnym kole TOZRP działa już aktywnie 18 uczennic (D. Egierd, N. Strzelecka , J. Stalko, A. Poborska, K. Drozd, I. Bińczyk , M. Kowalczuk , A. Gawin, S. Słodkiewicz, P. Hapak, J. Wawrzyniak, W. Wita, A. Brzezińska, A. Hymer, A. Hymer, D. Tamborska, W. Kozłowska , M. Mazur)
Jeśli wierzysz, że: wszystkie zwierzęta są równe, wszystkie czują tak samo, wszystkie potrzebują Twojej uwagi - to zacznij działać razem z nami.
E. Połońska

Start Harcerski 2015/ 2016

25 września 2015 r., jak co roku, uczestniczyliśmy w Starcie Harcerskim Hufca ZHP im. WOP w Sławnie. Pierwsza część zbiórki miała bardzo uroczysty charakter w postaci apelu oraz odczytania okolicznościowego rozkazu komendanta hm. Ryszarda Sobczaka, w którym między innymi podziękował wszystkim za dotychczasową pracę. Po apelu zuchy, harcerze i instruktorzy udali się na Cmentarz Komunalny w Sławnie, gdzie zapalili znicze pod obeliskiem upamiętniającym poległych i pomordowanych w 1939 r. harcerzy – obrońców Grodna. W drugiej części zbiórki zostaliśmy poczęstowani pyszną grochówką. Następnie braliśmy udział w loterii fantowej, gdzie każdy uczestnik wylosował dla siebie niespodziankę. Pełni wrażeń i chęci do pracy wróciliśmy do szkoły.

Julia Lisiecka

Gimnazjaliści czytają...Tuwima

Książka stanowi cudowny przedmiot, dzieki któremu świat poczęty w umysle pisarza przenika do umysłu czytelnika... Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana".

Cytat jest myślą przewodnią spotkań młodzieży w ramach akcji: "Gimnazjaliści czytają...." .

30 września 2015 roku uroczyście rozpoczęto tegoroczną akcję ściśle związaną z nowym priorytetem polityki oświatowej państwa na ten rok szkolny, który brzmi: "Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży"

Pierwszym prezentowanym autorem tegorocznego przedsięwzięcia jest Julian Tuwim - polski poeta, pisarz, autor skeczy, tekstów piosenek. Dokonany wybór postaci związany był z obchodzoną 13 września rocznicą urodzin twórcy słynnej "Lokomotywy".

Komisja wysłuchała interpretacji utworów zaprezentowanych przez chętnych gimnazjalistów i zgodnie wyłoniła zwycięzcę. Największą ilość punktów i główną nagrodę zdobyła uczennica klasy IA Karolina Bryda. Wyróżnienie przypadło gimnazjalistce z klasy IIIC – Karolinie Drozd.

Nagrodzonym gratulujemy, a chetnych zapraszamy na kolejny, październikowy konkurs.

A. Michlewicz, E. Wróblewska - Hencel

Dzień Języków Obcych

"Każdy język obcy daje Ci nowe życie, jeżeli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz." - przysłowie czeskie       

                                       
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Komisji Europejskiej podczas Europejskiego Roku Języków w 2001 roku. Jak co roku obchody te  promują lingwistyczną różnorodność  Europy, podkreślają jej złożoność kulturową i zachęcają do nauki języków obcych.
W naszej szkole EDJ świętowalismy 30 września 2015 r. Tego dnia w niezwykłą atmosferę wprowadzały nas już od wejscia flagi rożnych państw pozawieszane na dolnym holu, gazetki i dekoracje przygotowane przez uczniów na drzwiach.
W trakcie długich przerw młodzież mogła obejrzeć prezentacje multimedialne, zaś szkolny radiowęzeł serwował na krótkich przerwach muzykę angielską i niemiecką, umilając wszystkim czas. Konkurs "Z życia  szkoły" przeprowadzony  przez panią A. Gabryś i E. Połońską z języka angielskiego i niemieckiego sprawdzał wiadomości uczniów. Klasy po zapoznaniu sie z instrukcjami na kopertach, udzielały odpowiedzi, wykazujac się nie tylko wiedzą, ale równiez umiejętnościami pracy zespołowej. Zwycięskiej klasie I b gratulujemy wygranej w konkursie. Całość przedsięwzięcia dopełniał słodki poczęstunek przygotowany przez S. Słodkiewicz, A. Zarzycką i K. Żurowską.
Nauka języków obcych inspiruje, poszerza horyzonty zwiększając tym samym szanse na osobiste odniesienie sukcesu, dlatego zachęcamy młodzież do nauki języków.

Organizatorzy

Świętujemy Dzień Patrona

Po piątkowych zmaganiach pierwszoklasistów z Gimnazjum w Malechowie z okazji Dnia Patrona szkoły przyszedł czas na atrakcje dla uczniów klas II i III. W poniedziałkowy poranek, 28 września 2015 r., młodzież z drugich klas miała okazję spotkać się na żywej lekcji historii z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Gryf” z Koszalina. Zaproszeni goście przedstawili gimnazjalistom fakty i ciekawostki z życia partyzantów walczących w czasie II wojny światowej. Dodatkowo omówiono elementy ekwipunku żołnierzy 27 WDP AK, do której należał również major Markiewicz oraz zaprezentowano popularną w czasie wojny broń.

Ostatnie zaplanowane działanie skierowano do uczniów klas III. Dzięki uprzejmości właściciela, p. M. Laskowskiego, obejrzeli oni eksponaty zgromadzone w prywatnym muzeum oraz wysłuchali kilku ciekawych historii przedmiotów znajdujących się w „Forcie Marian”. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się działa przeciwlotnicze oraz stalowy bunkier, którego wydobycie i przewiezienie na teren muzeum, ze względu na ogromny ciężar, wymagało niemałego wysiłku. Wizytę zakończyły wspólne rozmowy przy ognisku z kiełbaskami.

Mirosława Turczyn, Eliza Wróblewska - Hencel

Ważne daty

N Lut 07, 2016
Ferie zimowe
luty 2016
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 1 2 3 4 5 6

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj143
Wczoraj195
Ten tydzień1143
Ten miesiąc1143
Razem370103

  • Twoje IP 23.22.220.37
  • Wyszukiwarka unknown
  • Wersja unknown
  • System Operacyjny unknown

10
Online

sobota, 06, luty 2016