• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Malechowie na rok szkolny 2018/19 rozpoczęta! Pobierz formularz podania do:

Jesienne klimaty

dary12

W minionym tygodniu pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Malechowie poznawali tematykę związaną z jesienią. Zgromadzili sezonowe owoce i warzywa. Smakowali, wąchali, dotykali i zapoznawali się ze sposobem przetwarzania i przechowywania składników. Podczas spaceru zaznajomili się z darami lasu. Poznali przysmaki, jakie natura dostarcza zwierzętom. Dzieci zapoznały się z pracami jesiennymi w ogrodzie, podglądając je podczas wyjścia w plener. Uczniowie z przyniesionych suszonych warzyw, owoców oraz pestek wykonali „przetwory w słoikach” i stworzyli własną spiżarnię. Piękne prace techniczne i plastyczne sfinalizowały jesienną tematykę zajęć.

Julia Lisiecka

Pomagamy czworonogom - akcja wolontariatu

wolontariat01

Szkolne koło wolontariatu od 15.10 do 15.11 2017 prowadzi zbiórkę karmy na rzecz czworonogów ze schroniska Zielony zakątek  w Koszalinie. Przyłącz się do akcji już dziś.
Dziękujemy .

Pałace, dwory i ruiny - Bartolino też ma dwór!

bartolino18

Niewielka wieś koło Niemicy – Bartolino do dziś może poszczycić się dobrze zachowaną dworską zabudową. Wiedzie do niej już fragmentaryczna aleja lipowa. Neoklasycystyczny budynek powstał w XIX w.

W prostym dworku po dziś dzień zachowały się jego oryginalne elementy. Po wejściu do wnętrza rzucają się w oczy wiodące na piętro piękne, drewniane schody. Na górnym poziome budynku największe wrażenie robi ogromny półokrągły komin piecowy. Na poddaszu budynku dobrze widoczna jest zabudowa szachulcowa i XIX - wieczne, drewniane podłogi. Właściciele budynku podczas remontu starli się nie zakrywać pierwotnego gzymsu i kamiennych fundamentów. Swoją architekturą zaskoczył nas także należący do zabudowy dworskiej budynek gospodarczy. W jego piwnicach doskonale zachowały się łukowate sklepienia podparte kolumnami, drewniane okna i kamienne schody o oryginalnym półokrągłym kształcie.

Dwór zwiedziłyśmy razem z Klaudią Kaczmarską, a przewodniczką po zakamarkach była jedna z właścicielek – pani Katarzyna Kozioł. Bartolino odwiedziłyśmy w ramach projektu „Pałace, dwory i ruiny”, który jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

spolecznik

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla malechowskiego nauczyciela

foto03

Październik to dla środowiska oświatowego miły czas obchodzenia w murach szkolnych Dnia Edukacji Narodowej. Są podziękowania, akademie, koncerty oraz nagradzanie przez dyrektorów najbardziej zaangażowanych, innowacyjnych pedagogów.

Niewątpliwie wyjątkowym wyróżnieniem jest otrzymanie resortowego odznaczenia nadawanego przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Niezmiernie miło nam przekazać wiadomość, że w tym roku Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymało dwóch pedagogów z powiatu sławieńskiego, w tym nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Malechowie – pan Dominik Wrosch. Uroczyste wręczenie miało miejsce 16 października 2017 r. w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Koszalinie.

Serdecznie gratulujemy pedagogowi, który od lat z pasją przekazuje tajniki matematyki oraz informatyki. Jest współautorem kilku innowacji pedagogicznych, a ostatnia z nich „Mała Politechnika” realizowana wspólnie z p. Dariuszem Bartosem wprowadziła młodzież z terenu Gminy Malechowo w sekrety robotyki i mechatroniki.

Panu Dominikowi życzymy dalszych sukcesów zawodowych, rozwijania pasji oraz satysfakcji płynącej z pracy z uczniami.

Dzień Edukacji Narodowej 2017

den03

13 października w Szkole Podstawowej im. mjr. Ryszarda Markiewicza, ps. „Mohort” w Malechowie odbyła się uroczystość, upamiętniająca rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Malechowo Radosław Nowakowski, Antoni Burzyński – reprezentant Koszalińskiego Środowiska WDP AK, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrali Pan Piotr Chylarecki i Wójt Gminy, którzy złożyli serdeczne życzenia, podziękowali za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyli Nagrody Dyrektora pracownikom, którzy w roku szkolnym 2016/2017wyróżnili się swoją pracą, pomysłami, działaniami. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Majcher oraz przyjaciel Patrona, wyrażając słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Druga część uroczystości należała do uczniów klasy I i IV, którzy przygotowani przez wychowawców: Julię Lisiecką i Elizę Wróblewską- Hencel przedstawili taniec oraz humorystyczny obraz przedstawiający charakterystyczne osobowości pedagogów. Reprezentanci gimnazjalistów – młodzież z klasy IIIB pod kierunkiem wychowawczyni Marty Perzyńskiej poprowadzili Mini Playback Show - wspaniały koncert adresowany do bohaterów tego święta. Uczniowie zaprezentowali kultowe utwory m.in. K. Krawczyka, I. Jarockiej, M. Rodowicz, W. Gąsowskiego i stanęli na wysokości zadania, doskonale wcielając się w rolę poszczególnych wykonawców, oddając mimikę, ruch sceniczny oraz strój. Tłem dla koncertu była przygotowana przez zespół wychowanków Anny Rogali z klasy IIIC wspaniała prezentacja multimedialna z fotografiami naszych pedagogów z różnych lat, która rozbawiła publiczność.

Wszystkim udzieliła się wspaniała atmosfera. Był uśmiech, łzy wzruszenia oraz gromkie oklaski po każdym występie artystów, którzy zaskoczyli zgromadzonych swoim profesjonalizmem. Muzyczny spektakl był formą podziękowania nauczycielom za codzienną serdeczność, cierpliwość, wyrozumiałość i przekazywaną wiedzę oraz życzliwy stosunek do świata i ludzi.

M. Perzyńska

Ważne daty

Brak wydarzeń
Maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj264
Wczoraj368
Ten tydzień976
Ten miesiąc7870
Razem659085

  • Twoje IP 54.80.68.137
  • Wyszukiwarka Unknown
  • Wersja
  • System Operacyjny Unknown

2
Online

środa, 23, maj 2018