Start

eliza
Uczennica klasy III c Eliza Senger może pochwalić się kolejnym sukcesem nie tylko na arenie szkolnej, ale i tej ogólnopolskiej. W Olimpiadzie przedmiotowej z języka niemieckiego zajęła trzecie miejsce, zdobywając dyplom z tytułem laureata i nagrodę książkową. Materiały organizatora konkursu stanowią zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów, są cennym rozszerzeniem programów nauczania i sporym urozmaiceniem dla tych, którzy nie ograniczają się tylko do wiedzy podręcznikowej. Nasza gimnazjalistka jest doskonałym przykładem na t0, że  talent wymaga ciągłej pracy i rozwoju, bo dopiero takie połączenia pozwala osiągnąć sukces.

Gratulujemy.
Ewa Połońska

 

Pierwszy dzień wiosny w Gimnazjum w Malechowie przebiegał, jak zawsze, niezwyczajnie. O godzinie 8.20 zamiast na zajęcia dydaktyczne, uczniowie ubrani na żółto, zielono i czerwono  udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się dwugodzinna lekcja poprowadzona przez raperów z Koszalina. B.A.D., Zolen, Piecol, DJ Ms i DJ Veron, zaproszeni do naszej szkoły przez Marcelego Wiącka i Adama Augustynowicza, poprowadzili warsztaty muzyczne  p.t. „Rapskul”.

Następnie odbył się I Wiosenny Rajd na Orientację ,,Powitanie Wiosny” 2014.
Rajd składał się z dwóch etapów. Pierwszy to klasyczny bieg na orientację z dokładnie zaznaczonymi punktami, których odnalezienie gwarantowało odcyfrowanie ukrytego w kodach hasła. W tej konkurencji wszystkie startujące zespoły uzyskały maksymalne wyniki, wykazując się bardzo dobrą
znajomością mapy i terenu. Drugą, trudniejszą część stanowiły gry terenowe oparte o tzw. ,,scorelauf” czyli poszukiwanie ukrytych na określonym terenie punktów. Tu najtrudniejszym etapem okazała się ,,góra skarbów”, a stosunkowo łatwym ,,brzozowa magia”. Poszczególne etapy miały na celu sprawdzenie umiejętności radzenia sobie w terenie, czytania mapy i  pracy zespołowej. Wyniki poszczególnych klas, mimo pewnych utrudnień związanych  z nieeleganckim zachowaniem polegającym na niszczeniu części znaków, były znakomite. Maksymalne wyniki czyli po 365 punktów osiągnęły klasy II D i II C. O pierwszym miejscu rozstrzygały więc dwie dogrywki. W pierwszej, orientacyjnej, padł remis, a w drugiej, w meczu mini warcaby, wygrał reprezentujący II d Bartosz Urbański, zapewniając tym samym puchar dla swojej klasy. Miejsca i wyniki poszczególnych klas:
1. II d-365 (puchar i bilet zwalniający)wiosna
2. IIc-365 (bilet zwalniający)
3. III c, Ib, IIId-355 (bilet zwalniający)
4. IIIa, IIb-350
5. IIIb, Ic-345
6. Id, Ia-335
7. IIIa-290

W ramach nagrody uczniowie, których drużyny zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymają oceny celujące, pozostali oceny bardzo dobre z WF-u. Trasę wyznaczył i sędziował Tadeusz Chylewski, a układali  w terenie Kamil Kwestarz, Filip Seniuk i Andrzej Beśka.

Po takim wysiłku wszyscy z wielką przyjemnością udali się na grilla, by przy butelce wody mineralnej i smacznej kiełbasce podzielić się wrażeniami z wyprawy.

 

ptak

 

28  kwietnia w bibliotece szkolnej odbędą się eliminacje szkolne do turnieju recytatorskiego
„Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

Uczestnicy prezentują dwa utwory – wiersze lub wiersz i prozę. Eliminacje gminne odbędą się w Bibliotece Publicznej w dniu 6 maja.

Z a p r a s z a m y

 

groszOd 10.02.2014 - 14.03.2014 r. harcerze z 11 DSH im. Henryka  Dąbrowskiego w Malechowie przeprowadzili zbiórkę monet  w ramach akcji „Grosik”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc 15-letniej Karolinie Kluczny, uczennicy Gimnazjum Zespołu Szkół w Postominie. Dziewczyna ma niedowład prawej kończyny dolnej i paraliż lewej kończyny dolnej. Pieniądze potrzebne są na rehabilitację Karoliny.

Do akcji przyłączyło się Przedszkole w Malechowie, które zebrało 23,67
11 DSH im. H. Dąbrowskiego w Malechowie zebrała kwotę w wysokości 84,44
Ogółem zebraliśmy 108,11 zł .

Skład Komisji: Justyna Stalko, Julia Wawrzyniak, Gabriela Krasowska, Ewa Obiała, Aleksandra Gawin, Laura Seweryn,  Julia Lisiecka

Zobacz zdjęcia

 

turniej

II Turniej Charytatywny tym razem pod nazwą ,,Gramy dla Karolinki” zorganizowany przez radnego Gminy Malechowo Mariusza Małysza, który do współpracy zaprosił dwa kluby sportowe ECO Niemica – Romuald Bobis i Arkadię Malechowo – Tadeusz  Chylewski  oraz Gimnazjum w Malechowie był strzałem w dziesiątkę.  W ciągu całego dnia zmagań strzelono 268 bramek w trzech turniejach. Jako pierwsi na boisku zaprezentowali się zawodnicy rocznika 2005 reprezentujący następujące kluby: Sława Jedynka Sławno-dwa zespoły, Błękitni Jarosławiec, Grabowa Lejkowo, SAS Sianów, Młoda Arkadia Malechowo. W 15 spotkaniach młodzi piłkarze zdobyli 58 bramek, świetnie radzili sobie zawodnicy Sławy Jedynki Sławno, Błękitnych Jarosławiec  i dobrze zaprezentował się zespół gospodarzy, a co najważniejsze każdy zespół zdobył punkt i strzelił bramkę.

O godzinie 12 na boisku pojawił się rocznik 2006, który w 21 spotkaniach strzelił 78 bramek. Do wspólnej zabawy przystąpiły zespoły UKS Mielno-dwa zespoły, Młodej Arkadii, Sławy jedynki Sławno, Bałtyku Koszalin, i Błękitnych Jarosławiec. Wzrosła temperatura trybun, pojawiło się wielu rodziców aktywnie wspomagających swoje drużyny. Podziałało to szczególnie motywująco na miejscowych i zespoły Mielna i Jarosławca. Także w tym turnieju każdy zespól zdobył swoja upragnioną bramkę. Należy podkreślić pozytywny efekt jaki wnosili trenerzy i rodzice skupiający się głównie na postawie fair play swoich zespołów.

Turniejowy maraton zakończyli o 20.30 seniorzy ze 132 zdobytymi bramkami w 21 spotkaniach.Tabela tego turnieju przedstawia się następująco:
1.       Karwice II                           15 pkt.
2.       Kolorowi Rzyszczewo          12 pkt.
3.       Malechówko                    11 pkt.
4.       Malechowo                       10 pkt.
5.       Niemica                              8 pkt.
6.       Dziadki Rzyszczewo             3 pkt.
7.       Karwice I                            1 pkt.

Ten turniej również każdemu zespołowi przyniósł punkt i strzelone bramki, a zwycięski zespół swój puchar przekazał Karolince. Wszystkie środki uzyskane w trakcie turnieju zostały przekazane rodzicom. Organizatorzy pragną przekazać naprawdę gorące słowa podziękowania uczestnikom turnieju,  ich rodzicom, rodzicom miejscowych zespołów, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację oraz gronu sponsorów z Banku Spółdzielczego, Urzędu Gminy w Malechowie, Radzie Gminy Malechowo,  właścicielom sklepu Mart-Mati w Malechowie, Dyrektorowi SP Lejkowo, SP Niemica i ZS Ostrowiec oraz wszystkim, którzy pomogli małej Karolince.

Zobacz zdjęcia

 

kosz

Jako pierwsi grali gimnazjaliści, którzy w pierwszym spotkaniu pokonali Pieszcz 17-6 .W drugim meczu, po zaciętej walce, ulegli Wrześnicy 18-19. Trzeci mecz to wysoka wygrana z Darłówkiem 44-12 i niestety, aż trzy kontuzje naszych zawodników. Spotkanie o trzecie miejsce z Darłowem przegraliśmy 16-32.
W przypadku dziewcząt ten scenariusz niestety się powtórzył, ale emocji było znacznie więcej. Pierwszy mecz to walka z zespołem gospodarzy zakończona porażką 17-18. Porażka, która bardzo boli, bo odebrała  nam szanse na grę w finale. Drugi mecz to pogrom Darłówka 40-4. Mecz o trzecie miejsce z Postominem to prawdziwa gra błędów. Po trzech kwartach przegrywamy 10-22. Losy spotkania odmieniają trzy trójki Oktawii Kaszewskiej. Doprowadzamy do dogrywki przy stanie 22-22. Nasze dziewczęta rzucają osiem razy niecelnie, przeciwniczki rzucają dwa razy, w tym raz celnie i wygrywają 22-24.
Obu naszym zespołom należą się brawa za hart, sportową postawę i zaangażowanie we wszystkie spotkania.

Składy:
Adam Augustynowicz, Marceli Wiącek,Szadkowski Mateusz, Cezary Margielewski, Małecki Szymon, Zbylut Kamil, Osowski Mateusz, Filipiak Jakub, Radzki Paweł.
Dyrda Natalia, Chylewska Agata, Celuch Nikola, Gniot Aneta, Hołowaty Natalia, Senger Eliza, Pietras Katarzyna, Laskowska Joanna, Majszak Izabela, Kacprzak Natalia, Kaszewska Oktawia, Kaszewska Paulina.

 

gawedziasz
W dniu 13.03.br. klasa IIIc wraz z opiekunami Anną Rogalą i Marią Sendera, (gościnnie Edyta Korowajczyk), wyruszyła do Gminnej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Józefem Pitoniem z Kościeliska p. Zakopanem - gawędziarzem i pisarzem.Józef Pitoń to barwna postać w kulturze podhalańskiej, m.in. choreograf i reżyser sztuk teatralnych, kierownik zespołów regionalnych, instruktor sportowy i narciarski, sternik III klasy, przewodnik tatrzański i ratownik górski, twórca ludowy. Wielokrotnie nagradzany w różnych przeglądach i konkursach krasomówczych. Uhonorowany nagrodą im. Oskara Kolberga za krzewienie folkloru i kultury ludowej. Autor gawęd góralskich i publikacji książkowych: "Moje bajdy", "Naski świat", "Holni ludzie", "Lecom roki", "Zbójnickie sprawy" i "Drzewiej i dziś". Przybliżył nam zwyczaje i folklor górski, za co serdecznie dziękujemy.

Klasa IIIc  z  opiekunami.

Zobacz zdjęcia

 
Ważne daty

22-25 września 2014
Kampania wyborcza do SU

22-26 września 2014
Tydzień z Patronem

26 września 2014 roku
Wybory do SU

29 września 2014 r.
Dzień Patrona Szkoły

Realizowane projekty

english

 

 

 

 

 

winiary

 

wyloguj

 

ipn

 

zawodniacy

 

ipn

 

cyber

 

godnosc

 

szlachetna

 

czytanie

 

niemiecki

 

Współpracujemy z

lasy

 

ak

 

straz

 

dywizja

mod_vvisit_counterDzisiaj71
mod_vvisit_counterWczoraj140
mod_vvisit_counterTen tydzień2174
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1625
mod_vvisit_counterTen miesiąc5524
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6866
mod_vvisit_counterRazem280138

Aktualnie: gości 1 połączonych
Your IP: 54.161.166.171
 , 
Today: Wrz 20, 2014

PostHeaderIcon Nowości

PostHeaderIcon Popularne