• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Dowozy uczniów w roku szkolnym 2016/17

Basenowe szaleństwo

Celem projektu "'W-F z klasą" jest promowanie zdrowego stylu życia, a co za tym idzie również uprawiania sportu. Dlatego też, zaproponowano uczniom naszej szkoły możliwość wyjazdu do koszalińskiego Aquaparku. Propozycja ta bardzo przypadła młodzieży do gustu, ponieważ już dawno nie było wspólnego wypadu na basen. Uczestnicy wycieczki mogli nie tylko sprawdzić swoje umiejętności pływackie, ale również skorzystać z wielu innych, ciekawych atrakcji, wśród których największą popularnością cieszyły się zjeżdżalnie. Po dwugodzinnym pobycie uczniowie biorący udział w wypadzie byli zmęczeni, ale również zadowoleni, ponieważ jak powszechnie wiadomo wytwarzany podczas wysiłku hormon szczęścia zwany endorfiną skutecznie poprawia humor. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Julia Lisecka- koordynatorka projektu W-f z klasą oraz pan Mariusz Małysz nauczyciel wf.

Justyna Stalko

Kwietniowe rozgryzanie

W Gimnazjum w Malechowo rozstrzygnięto kolejną odsłonę cyklicznego konkursu "Rozgryź słowo". Ponieważ w kwietniu przypada Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, uczniowie mieli okazję łamać sobie głowę nad słowem WOLUMIN. Malechowscy gimnazjaliści, zgodnie z celem akcji, rozszyfrowywali, odgadywali, próbowali rozwikłać oraz stworzyć zaskakujące rozwiązanie podanego słowa. W tym miesiącu oceniającym najbardziej przypadła do gustu interpretacja uczennicy z kl. II A Sary Horostowskiej. Wyróżnienie otrzymała Kinga Kasper z kl. I B.

Zwycieżczyniom serdecznie gratulujemy pomysłowosci i twórczego myślenia.

A. Michlewicz, E. Wróblewska - Hencel

To be or not to be? That is the question

Pod koniec kwietnia pod znakiem literatury, pytanie Hamleta pozostaje nadal otwarte, podobnie, jak umysły uczestników konkursu, którzy w  400. rocznicę śmierci Williama Shakespearea rywalizowali na kilku polach. Wykazywali się znajomością twórczości poety i jego biografii, tłumaczyli fragmenty dzieł pisarza, a także prezentowali swoje umiejętności w zakresie poprawnej angielszczyzny. Zmagania uczestników miały też wymiar praktyczny, m.in. należało bezwrokowo napisać nazwisko wieszcza. Rywalizacja była zacięta, ale okraszona sporą dozą humoru.

Wyniki zmagań prezentują się  następująco:
I miejsce zdobyła Klaudia Tomczyk, kl. Ic,
II miejsce Grzegorz Królikowski, kl. Ic,
III miejsce Adam Orłowski, kl. Ic.

Gratulujemy i zachęcamy do poznawania literatury!

Elżbieta Szostak

Jesteśmy Polką i Polakiem

Z okazji zbliżających się świąt majowych, w dniu 29 kwietnia 2016 r. członkowie Sekcji  Patron  przygotowali dla dzieci z malechowskiego przedszkola zajęcia, wcielając się w rolę pedagogów. Zaprezentowali maluchom film edukacyjny o symbolach narodowych naszego kraju, wierszyki i piosenki. Grupy przedszkolne: Misiów, Tygrysków i Kotków, były wspaniale przygotowane do zajęć, każdy maluch miał ze sobą samodzielnie wykonaną flagę. Na koniec spotkania przedszkolaki z młodzieżą z II b, wspólnie zaśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
Dopełnieniem przedsięwzięcia była również gazetka szkolna przedstawiająca twórców Konstytucji 3 maja oraz informacje dotyczące święta pracy i flagi. Młodzież naszego gimnazjum została również zaproszona przez Sekcję  Patron, do udziału w konkursie wiedzy na temat genezy świąt majowych.
Celem naszych działań było rozbudzenie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, poczucia dumy z własnej ojczyzny i pochodzenia, utrwalanie szacunku dla polskich symboli narodowych, historii i tradycji.

Opiekunowie sekcji: Marta Perzyńska, Konrad Woszczyk.

Wielki sukces!

Wielkim sukcesem Gimnazjum z Malechowa zakończył się Finał Wojewódzki w Unihokeja chłopców, który odbył się 28 kwietnia w Grzmiącej. W zawodach wystartowało 8 najlepszych szkół z województwa zachodniopomorskiego. Zawodnicy z Malechowa pewnie wygrali swoją grupę, na czym bardzo im zależało, aby w walce o finał nie zagrać z faworyzowanym Wierzchowem. Wyniki w grupie: Malechowo- Mrzeżyno 2:1, Malechowo - Pełczyce 2:0, Malechowo - Grzmiąca 2:2. W półfinale malechowianie pokonali Gimnazjum z Kozielic (powiat szczeciński) 2:0 i awansowali do finału, w którym  ponownie zagrali z gospodarzami turnieju. Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie, który ostatecznie wygrali gimnazjaliści z Grzmiącej. Młodzież z Malechowa pod opieką Mariusz Małysza wystąpiła w składzie: Mateusz Piotrowski, Dominik Szukiełowicz, Kacper Filipek, Kacper Sękowski, Norbert Gorzeń, Gabriel Krasowski, Sebastian Kucharski, Andrzej Orzechowski, Mikołaj Pokorski, Marcin Roszczyk, Grzegorz Wolowski.

Srebrny medal Mistrzostw Województwa jest o tyle cenny dla nas, że został zdobyty po raz pierwszy w historii szkoły (poprzedni, trzy lata temu, był brązowy) w sporcie drużynowym - powiedział po zawodach Mariusz Małysz.

Ważne daty

Brak wydarzeń
Październik 2016
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj599
Wczoraj174
Ten tydzień963
Ten miesiąc13074
Razem450777

  • Twoje IP 54.161.138.66
  • Wyszukiwarka Unknown
  • Wersja
  • System Operacyjny Unknown

1
Online

środa, 26, październik 2016