• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Dowozy uczniów w roku szkolnym 2016/17

Pierwsze takie otrzęsiny

Gospodarstwo edukacyjne "W labiryntach" – jak sama nazwa wskazuje, nastawione jest na edukację, która w tym przypadku w połączeniu z zabawą, robi wrażenie na nawet najbardziej wymagających klientach.  Dziś takimi klientami byli pierwszoklasiści z Gimnazjum w Malechowie, którzy na terenie gospodarstwa mieli swoje otrzęsiny. Osiemdziesięciu młodych ludzi pod opieką wychowawców i czterech animatorów wykonywało najróżniejsze zadania logiczne, brało udział w konkurencjach wymagających sprawności, dobrej pamięci i orientacji w terenie. Zespoły klasowe rywalizowały ze sobą, ale ostatecznym celem tych rozgrywek nie było zwycięstwo jednej z klas, tylko integracja wszystkich niedawno przybyłych do naszej szkoły uczniów. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziły: bagnista droga, przeciąganie liny, piaskowa góra oraz konkurencja polegająca na zdobyciu flag w zielonym labiryncie. Była też szachownica, puszczanie baniek i balonowy atak na fortece. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Zabawa zakończyła się wspólnym grillowaniem.

The History of English Literature

W poniedziałek, 19 września 2016 r., uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć interaktywne przedstawienie w języku angielskim pt. The History of English Literature. Z naszego zaproszenia skorzystała międzynarodowa grupa teatralna z Pragi - The Bear Educational Theatre. Uczniowie przenieśli się w czasie, aby poznać zaprezentowane w zabawny sposób najznamienitsze wątki z historii angielskiej literatury, niektóre sięgające swym rodowodem ponad 1000 lat wstecz. Okraszone sporą dozą humoru i zaprezentowane w przejaskrawiony sposób scenki, opatrzone oryginalnym komentarzem narratora, miały na celu rozbawić, niekiedy przestraszyć, a nade wszystko sprowokować widza do myślenia. Miały też zaciekawić dziełami światowej literatury wielkiego formatu oraz skłonić do czytania, nie tylko w staroangielskim.
I tak: przez scenę przewinął się superbohater, Beowulf, o którym tekstu nie udałoby się  dziś   rozszyfrować bez pomocy specjalisty. Przy okazji dowiedzieliśmy się, kto jest najprzystojniejszym chłopakiem z całej szkoły. Opowieści z Canterbury Geoffreya Chaucera podsunęły odpowiedź na odwieczne pytanie, czego naprawdę (od setek lat niezmiennie) pragną kobiety (!). Zgłębiliśmy dylemat szekspirowskiego Otella, który na szali zmuszony był położyć zaufanie i zdradę. Wreszcie, otarliśmy się o magię w postaci trzech wiedźm, które utorowały drogę na tron Makbetowi. Trup ścielił się gęsto. Sądząc po żywiołowych reakcjach publiczności, aktorzy skutecznie osiągnęli zamierzony cel. Taka interdyscyplinarna lekcja to nie tylko niecodzienna praktyka języka obcego, ale i przełamanie szkolnej rutyny, możliwość obcowania z kulturą  oraz otwarcie na świat.

Elżbieta Szostak

Pierwsze zebranie z rodzicami w roku szkolnym 2016/ 2017

Edukacja dzieci i młodzieży jest wspólną sprawą rodziców i nauczycieli. Rodzice rozpoczynają proces edukacji, wpajają wartości, rozbudzają uczucia i kształtują wyobraźnię. Szkoła kontynuując edukację, rozwija i pogłębia treści wyniesione z domu. Istotne jest więc by to współdziałanie opierało się na zaufaniu, życzliwości i wzajemnym szacunku. Aby tak się stało rodzice uczestniczą w zebraniach organizowanych w placówce, rozmawiają z wychowawcami i nauczycielami, którzy służą im pomocą, dobrą rada i wsparciem. Pierwsze spotkanie z rodzicami w Gimnazjum w Malechowie odbyło się 13 września 2016 roku. Dyrektor Piotr Chylarecki przywitał gości, przedstawił zebranym wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli przedmiotów. Dyrektor podkreślił też dużą rolę Rady Rodziców, dziękując jej zeszłorocznym przedstawicielom i zachęcając rodziców do aktywnej działalności w bieżącym roku szkolnym. Na zebraniu głos zabrała również przedstawicielka Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sławnie, która opowiedziała o projekcie „Szkoła dla rodziców” i zaprosiła chętnych do udziału w nim. Część ogólną zebrania dopełniły klasowe spotkania z wychowawcą.

Narodowe czytanie 2016

Gimnazjaliści z Malechowo włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Na lekcjach języka polskiego została przybliżona akcja zapoczątkowana przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012 roku. Do piątej edycji wybrano powieść, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, która łamała języki niejednego nastolatka. Trudne słownictwo jakim posługiwał się noblista dało wyraz tego, jak "wielka" to książka. Akcja przeprowadzona w naszej placówce była również początkiem nowych działań na rzecz popularyzowania czytelnictwa wśród młodzieży.

Inauguracja roku szkolnego 2016/ 2017

Jak co roku 1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor Piotr Chylarecki przywitał zaproszonych gości, pracowników gimnazjum, rodziców i uczniów, zwłaszcza tych, którzy stanęli po raz pierwszy w murach naszej szkoły. W swoim przemówieniu wspomniał o zmianach zachodzących w systemie oświaty, zapewniając, iż nie wpłyną one na jakość pracy naszej placówki.  Zebranych przywitali również Sekretarz Gminy Malechowo pani Halina Skaza oraz przedstawiciel 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej pan Antoni Burzyński. 1 września to również ważna data historyczna. Dziś mija 77. rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego apel zakończył się prezentacją multimedialną związaną z tematem oraz minutą ciszy dla upamiętnienia tych, którzy wówczas polegli.

Ważne daty

Brak wydarzeń
Luty 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj163
Wczoraj505
Ten tydzień668
Ten miesiąc10952
Razem499114

  • Twoje IP 54.158.79.216
  • Wyszukiwarka Unknown
  • Wersja
  • System Operacyjny Unknown

3
Online

wtorek, 28, luty 2017