• Slajd1
 • Slajd2
 • Slajd3
 • Slajd4
 • Slajd5

Uwaga!!! Od 09.11.2017 r. obowiązuje nowy rozkład autobusów szkolnych

Gimnazjaliści czytają ulubione książki

XXI wiek to czas, kiedy słowo drukowane, książki, muszą „walczyć” z Internetem czy telewizją. Jednak okazuje się, że są osoby, które chętnie sięgają po literaturę piękną. Światowe Dni Książki były okazją do przeprowadzenia w Gimnazjum w Malechowie kolejnej akcji „Gimnazjaliści czytają…”. Tym razem młodzież prezentowała swoje ulubione książki. Komisja w składzie: pan Konrad Woszczyk – pedagog oraz pani Maria Sendera – bibliotekarz, mogła wysłuchać różnych fragmentów prezentowanych utworów m. in.: „Harry Potter”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „Mały Książę”, „Chłopak z Francji”, „Tylko nie impreza”, „Magiczne drzewo”. Zwycięzcą kwietniowej odsłony okazała się Wiktoria Suchecka z klasy II C, natomiast wyróżnienie przypadło Hannie Gurdzielewskiej z klasy I C. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do czytania. Bo jak mówił Kartezjusz "Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”.

Anna Michlewicz, Eliza Wróblewska - Hencel

Rzucam wszystko i czytam

25 kwietnia 2017 roku w naszej szkole miała miejsce niecodzienna akcja promująca czytelnictwo wśród młodzieży "Rzucam wszystko i czytam" w ramach realizowanego programu autorskiego pod takim samym tytułem . Wszyscy pedagodzy prowadzący lekcje przerwali własne zajęcia i przez 10 minut czytali swoją ulubioną książkę. Wśród propozycji nauczycieli znalazły się książki historyczne, sensacyjne, obyczajowe, a nawet znane uczniom lektury szkolne. Oprócz możliwości wysłuchania fragmentów, które zaciekawiły treścią, młodzież mogła zadawać pytania nie tylko dotyczące danej publikacji, ale także samego obcowania z literaturą piękną.

Mamy nadzieję, że akcja wpisze się w codzienne życie szkoły i tym samym zachęci uczniów do sięgania po słowo drukowane.

A. Michlewicz, E. Wróblewska - Hencel

Program eTwinning – europejska społeczność szkolna

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko)  współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie. Tematykę projektu łatwo dostosować do możliwości i zainteresowań uczniów i szkoły oraz aktualnie omawianych treści. Program jest niezwykle elastyczny – projekty mogą ewoluować nawet w trakcie realizacji.

Trzy najważniejsze cele projektu eTwinning:

 1. Wykorzystywanie komputera, Internetu, różnorodnego oprogramowania, aparatu, kamery,  narzędzi, z których uczniowie korzystają w czasie wolnym, co czyni zajęcia znacznie ciekawszymi i bardziej angażującymi;
 2. Języki obce wykorzystywane są do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami – partnerami w projekcie. Potrzeba sprawniejszej, płynniejszej rozmowy, porozumienia mobilizuje uczniów do nauki języka;
 3. Temat projektu bardzo łatwo zintegrować z podstawą programową, czyniąc treści edukacyjne znacznie atrakcyjniejszymi.

Idąc naprzeciw oczekiwaniom wobec klasy z rozszerzonym językiem angielskim i jej rozwoju, Gimnazjum w Malechowie włączyło się w projekt e Twinning. W projekcie bierze udział klasa Ic. Partnerem naszej szkoły w projekcie jest jego pomysłodawca, czyli odpowiednik polskiego gimnazjum w Turcji. Projekt nosi tytuł "Let's Play Multicultural games" i polega na wymienianiu się przez szkoły zasadami tradycyjnych gier typowych dla danego kraju i tworzeniu nagrań przedstawiających młodzież grającą w wybrane gry. Projekt zakłada również rozmowy "na żywo" w języku angielskim. Docelowo zwieńczeniem projektu ma być e-book, który będzie zawierał opis wszystkich gier. Do tej pory nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami tureckiej gry "Bagel" i obejrzenia filmiku nagranego przez naszych partnerów, pokazującego rozgrywki tureckich uczniów. Dzięki temu nasza młodzież z Malechowa mogła zobaczyć, czy interpretacja gry obcokrajowców i tłumaczenie z języka angielskiego na polski była trafna. Następnym krokiem malechowskich gimnazjalistów było nagranie filmiku pokazującego jak grają w turecką grę. W międzyczasie, na prośbę uczniów z Turcji, nasi pierwszoklasiści nagrali dodatkowo filmik przybliżający tradycje świąt wielkanocnych w Polsce. Była to również okazja do stworzenia nagrania z rozgrywkami "Polowanie na jajka". Następnym krokiem uczniów z Malechowa będzie wysłanie do uczniów z Turcji zasad polskiej gry "Ziemia parzy" i nagranie filmu instruktażowego. Wszystkie stworzone materiały, są na bieżąco przesłane na platformę programu- Twinspace.

Uczestnicy projektu są bardziej zmotywowani do nauki języka angielskiego, sami chętnie szukają nowych informacji, uczą się nowych słów i zwrotów, aby ciekawiej zaprezentować swoją wiedzę partnerom.

Projekt cały czas ewoluuje, więc wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

                                                                                                            Koordynator projektu

Adrianna Gabryś

Wielkie wyzwanie - egzamin gimnazjalny

Najważniejszym wydarzeniem w szkolnym życiu gimnazjalistów jest egzamin, który zwieńcza trzyletnią naukę na III etapie edukacyjnym. To po sprawdzianie szóstoklasisty kolejny czas próby, której celem jest uzyskanie informacji na temat poziomu wiedzy i umiejętności młodzieży. W tym roku od 19 do 21 kwietnia uczniowie Gimnazjum w Malechowie zmierzali się z zamkniętymi oraz otwartymi zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz wybranego języka nowożytnego. Młodzież w skupieniu wypełniała arkusze, a po wyjściu z sali żywo komentowała rozwiązywane zadania, teksty źródłowe. Opinie na temat najtrudniejszej części egzaminu były podzielone – część wskazywała przedmioty przyrodnicze, wiele osób mówiło o skomplikowanych zadaniach z matematyki. Znalazło się również kilka głosów wskazujących na problem ze zredagowaniem rozprawki w arkuszu z języka polskiego. Chociaż temat wydawał się przystępny, trudność niektórym gimnazjalistom sprawiło wybranie odpowiednich przykładów z literatury. Egzaminy to już przeszłość, przed nami czas oczekiwania na wyniki tegorocznych trzecioklasistów. Informacje na temat tego, jak młodzież poradziła sobie z zadaniami, zostaną przekazane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną z Poznania 16 czerwca. Trzymamy kciuki za satysfakcjonujące noty.

Światowy Dzień Zdrowia - DEPRESJA

Światowy Dzień Zdrowia obchodziliśmy w naszej szkole 10 kwietnia. "Depresja - porozmawiajmy o niej" - to motto tegorocznej kampanii. Głównym założeniem było zaakcentowanie jak ważne jest mówienie o depresji, gdyż rozmowa jest jednym z elementów w dochodzeniu do zdrowia i ma działanie terapeutyczne. Tego dnia gimnazjaliści obejrzeli prezentację przygotowaną przez K. Żurowską o przyczynach, skutkach, możliwościach jakie daje terapia, farmakologia z wychodzenia z depresji. Szkolna pielęgniarka pani B. Dąbrowska prowadziła pogadanki w zakresie promocji zdrowego stylu życia, mierzyła ciśnienie i obliczała BMI. K Domalewska, J. Domalewska, A. Wolowska, P. Godzieba, M. Bronisz w czasie długich przerw prowadziły tańce w rytm muzyki latynoamerykańskiej, zarażając swoim entuzjazmem koleżanki i kolegów.P. Modlińska częstowała marchewkami i wspólnie z koleżankami przeprowadziła anonimową ankietę szkolną zawierająca 10 pytań dotyczących depresji. 50 ankietowanych uznało, że nie jest im obce to schorzenie, jednak ich nie dotyczy.

E. Połońska

Ważne daty

Brak wydarzeń
Grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj64
Wczoraj364
Ten tydzień1605
Ten miesiąc5108
Razem602528

 • Twoje IP 54.227.127.109
 • Wyszukiwarka Unknown
 • Wersja
 • System Operacyjny Unknown

1
Online

piątek, 15, grudzień 2017