Start

pilka 5 maja w Kołobrzegu odbył się turniej piłki nożnej rocznika 1999, w którym uczestniczyło 8 drużyn. Nasz zespół trafił do grupy z Policami, Kołobrzegiem i Rymaniem. W grupie B zagrał SAS Sianów, Pasewalk, Kołobrzeg II i Radzikowo. W pierwszym meczu zremisowaliśmy z Rymaniem 1-1. Zadecydowało złe ustawienie bramkarza względem muru. W drugim zabrakło nam czasu, bo, mimo kilku dobrych sytuacji w drugiej połowie, ponieśliśmy porażkę. W ostatnim meczu z Kołobrzegiem (chłopcy grający w lidze wojewódzkiej) musieliśmy wygrać, by nie zakończyć turnieju. Zespół gospodarzy jako pierwszy stracił bramkę, a wraz z nią całą koncepcję na grę i w efekcie przegrał 3-0. W półfinale przyszło się nam zmierzyć z lokalnym rywalem. Chłopcy z Dąbrowy, grający w SAS, wygrali ten mecz 2-1, wykorzystując naszą niemoc w formacjach ofensywnych. W meczu o trzecie miejsce nieoczekiwanie bardzo gładko wygraliśmy z Kołobrzegiem II 4-0.

Zobacz wyniki

 

adam

 

Dnia 12 maja br. w darłowskim kinie „Bajka” odbyły się eliminacje powiatowe do Regionalnego 46. Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. W eliminacjach wziął udział uczeń Adam Powarzyński z klasy IIb. Podczas występu zaprezentował dwa utwory: „Niepewność” A. Mickiewicza i fragment prozy J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni”. Adam zajął 2. miejsce i wystąpi podczas Finału Turnieju, który odbędzie się 9 czerwca br. w  Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Jolanta Sendera

 

proza

Dnia 15 maja odbył się II międzygimnazjalny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckojezycznej organizowany przez Gimnazjum nr. 9 im. Noblistów Polskich w Koszalinie we współpracy z Empik School. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas pierwszych: Aleksandra Hymer, Weronika Kozłowska i Aleksandra Brzezińska. Dyplom wyróżnienia otrzymała Aleksandra Brzezińska za recytację wiersza zatytułowanego "Noch immer" A. Pfeiffer-Klarle. 
Głównym zamierzeniem konkursu była popularyzacja poezji niemieckojęzycznej, stwarzanie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych, a także promocja szkoły.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym gimnazjalistkom.

 

apel

 

 

Dnia 17 maja odbył się apel na którym podsumowano różne konkursy.
Zobaczcie zdjęcia z rozdania nagród.

Zobacz zdjęcia

 

pilka

13 maja na boiskach Gimnazjum w Malechowie odbył się finał regionalny w piłce nożnej dziewcząt, który zgromadził mistrzów z sześciu powiatów. W grupie A zagrały gimnazja z Rąbina, Barwic i Karlina. W grupie B gimnazja z Mielna, Koszalina i gospodarze z Malechowa. Pierwsze mecze  w strugach ulewnego deszczu okazały się bardzo zacięte. Rąbino ograło 1-0 Barwice , a Mielno 2-1 Koszalin. Kolejnym spotkaniom również towarzyszyły duże emocje. Karlino pokonało 3-1 Rąbino, a Malechowo 3-2 Mielno. Ostatnia kolejka spotkań grupowych decydowała zatem o kolejności miejsc, z jakich zespoły wystartują do półfinału. Karlino ogrywa Barwice 3-0, a Malechowo Mielno 6-0. Na mecze półfinałowe rozjaśniło się niebo i cztery pozostałe zespoły ruszyły do walki o miejsca. Mecz o trzecie miejsce zdominowało Rąbino, pokonując Mielno 3-0. Mecz finałowy był bardzo zacięty , wygrały go gospodynie imprezy 1-0,po bramce Katarzyny Pietras.

Kolejność końcowa
1.Gimnazjum w Malechowie-awans do półfinału wojewódzkiego
2.Gimnazjum w Karlinie-awans do półfinału
3. Gimnazjum w Rąbinie
4.Gimnazjum w Mielnie
5-6.Gimnazjum nr 9 Koszalin i Gimnazjum Barwice

Zwycięski zespół zagrał w składzie:

Izabela Majszak, Natalia Kacprzak, Paulina Kaszewska, Aleksandra Robakowska, Oktawia Kaszewska, Kasia Pietras, Amanda Sobolewska, Wiktoria Przemielewska, Jagoda Blaszke. Opiekunami zespołu są Tadeusz Chylewski i Julia Lisiecka.

Turniej sędziowali sędziowie KOZPN Koszalin: Jerzy Szeląg i Mariusz Małysz.

 

cola

 

W sobotę 10 maja, uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Finale Wojewódzkim Coca Cola Cup. Zespół chłopców uplasował się na miejscu IV, dziewczęta niestety odpadły w fazie pucharowej.

Zobacz wyniki

 

ruch

6.05.2014r. nasi uczniowie Natalia Dyrda, Marcin Hliwa i Jarosław Kazimierski wzięli udział w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wykazali się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pomocy przedmedycznej, jazdy w miasteczku ruchu drogowego i na torze z przeszkodami. Miło nam poinformować, że zajęli II miejsce.
Opiekunem drużyny jest Pan Dariusz Bartos. Gratulujemy sukcesu.

 
Ważne daty

23 października 2014
Dzień z folklorem

30 października 2014
Halloween
31 października 2014
Plejada Świętych
i Wielkie Imieniny


Realizowane projekty

english

 

winiary

 

wyloguj

 

ipn

 

zawodniacy

 

ipn

 

cyber

 

godnosc

 

szlachetna

 

czytanie

 

niemiecki

 

 

lepsza

Współpracujemy z

lasy

 

ak

 

straz

 

dywizja

mod_vvisit_counterDzisiaj1440
mod_vvisit_counterWczoraj278
mod_vvisit_counterTen tydzień1440
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2572
mod_vvisit_counterTen miesiąc10233
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc8436
mod_vvisit_counterRazem293283

Aktualnie: gości 7, 
botów 5 połączonych
Your IP: 54.87.47.251
 , 
Today: Paź 25, 2014

PostHeaderIcon Nowości

PostHeaderIcon Popularne