• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Integracja przez działanie

W każdym zakładzie pracy, bardzo ważne jest, aby jej pracownicy potrafili ze sobą odpowiednio współpracować, od tego w znacznym stopniu zależy atmosfera panująca wśród ludzi. W tym celu grono pedagogów z naszego gimnazjum spotkało się na radzie integracyjnej, która pozwoliła zacieśnić więzi w grupie i umocnić siłę istniejących zespołów. Lider WDN, pani Irena Stalko oraz nauczyciel języka polskiego, pani Eliza Wróblewska – Hencel, zajęły się organizacją oraz przebiegiem spotkania. Aby dzień można było uznać za udany, pomysłów na ciekawe zabawy szukano w różnych dostępnych źródłach. Największą jednak skarbnicą wiedzy okazali się sami nauczyciele, którzy dostarczyli wielu interesujących propozycji.  Było dużo śmiechu… Wspólnie spędzony czas dał możliwość na oderwanie się od trudów codziennego życia szkolnego.  Spotkanie zmotywowało do dalszej pracy, a nauczyciele stali się bardziej zgranym zespołem, skutecznym i wydajnie współpracującym.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, aktywny pobyt, kreatywność działań, a prowadzącym za sfinalizowania spotkania.

Anna Michlewicz

Klon, dąb, akacja ...

Od wieków człowiek żyje pośród drzew. To one darzą nas swoimi owocami, w upalne dni chronią przed skwarem, a w deszczowe przed zmoknięciem. Przez wieki sadzimy drzewa wokół  siebie, pozostawiając w ten sposób niemych światków przeróżnych wydarzeń. Dzięki  Mateuszowi  Osowskiemu  i  Bartoszowi  Urbańskiemu, uczniom klasy III C i III D, mamy okazję poznać piękne okazy w Ostrowcu. Spacerując mijamy drzewa, które pamiętają dawne czasy, tak jak klon (jeden z wielu), posadzony wokół miejscowego kościoła, użyczający wielokrotnie swojego cienia podczas wielu uroczystości. Idąc w stronę Polanowa mijamy bardzo stare dęby, które kiedyś tworzyły piękną aleję, ale do dzisiaj pozostało tylko kilka okazów, nadszarpniętych zębem czasu. Kto wie, kogo widziały i słyszały? Na uwagę zasługują też: jesion płaczący i robinia akacjowa, rosnące na prywatnej posesji, przy drodze wiodącej do Podgórek. Jesion ma piękną parasolowatą koronę a robinia nietypowego gościa, który wyrasta spomiędzy załamań kory. W środku wsi rośnie lipa drobnolistna. Ma w sąsiedztwie budynek, w którym wiele się działo (oj wiele). To stare drzewo uwieczniono na starym zdjęciu z czasów II wojny światowej. Ostrowiec ma dużo starych drzew, my poznaliśmy ich kilka, choć należałoby wspomnieć też o alei lipowej, którą można spacerować idąc w kierunku Sławna (za starą mleczarnią). Dziękujemy naszym uczniom za to, że mogliśmy razem z nimi podziwiać przepiękne drzewa. Żegnamy Ostrowiec będący kolejnym przystankiem innowacji „Drzewa, ludzie, historia.”

Anna Rogala, Irena Stalko

Mistrozstwa Gimnazjum w Tenisie Stołowym

31 uczniów i 4 uczennice uczestniczą w walce o tytuł mistrza w tenisie stołowym. Rozegrano już 17 pojedynków, w których bardzo dobrze spisują się uczniowie klas pierwszych, jednak do faworytów nie należą. W pierwszej rundzie zanotowano planową wygraną naszego dyrektora, Piotra Chylareckiego, z Jakubem Filipiakiem kl. III b i porażkę Tadeusza Chylewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego, z Dominikiem Szukiełowiczem kl. I c. Dziewczęta wejdą do gry w następnym tygodniu. Najlepsi będą reprezentować nasze gimnazjum w finale powiatowym, otrzymają nagrody indywidualne oraz oceny i punkty z zachowania.

Tadeusz Chylewski

Gimnazjaliści czytają ...

"Czytanie książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi"

Słowa Kartezjusza stały się myślą przewodnią cyklu imprez, które rozpoczęły się w Gimnazjum w Malechowie. Celem akcji "Gimnazjalisci czytają..." jest zachęcanie do sięgania po arcydzieła literatury polskiej i światowej. Chętni uczniowie raz w miesiącu mają okazję zaprezentować swoje umiejętności pięknego czytania i interpretacji tekstu. Dobór autorów wynika z kalendarium dat urodzin i śmierci wybitnych twórców dzieł.

15 listopada przypada 98. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, więc pierwsze odczytane fragmenty pochodziły z utworów polskiego noblisty. Zmagania ochotników, które odbyły się 12 listopada 2014 roku. obserwowała komisja w składzie: dyrektor szkoły pan Piotr Chylarecki, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Justyna Mazur oraz pedagog szkolny – pan Konrad Woszczyk.

W 1. konkursie zwyciężył uczeń z klasy III b Adam Powarzyński, a trzy wyróżnienia otrzymali: Anna Janczewska z klasy III d, Katarzyna Żurowska z klasy I c oraz Tomasz Ślęzak z klasy I b.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie wpisze się na stałe w kalendarz naszego gimnazjum.

Anna Michlewicz, Eliza Wróblewska - Hencel

Pamiętamy o tych, co odeszli ...

„Ci, których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość, to nieśmiertelność”
Emily Dickinson

Każdego roku, jesienią, wybieramy się odwiedzić rodzinną mogiłę Markiewiczów na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. 12 listopada 2014 roku przedstawiciele SU i ZHP zapalili znicze w miejscu, gdzie spoczywa nasz Patron major Ryszard Markiewicz, ps. "Mohort", aby w ten symboliczny sposób uczcić pamięć o nim.  W wyjeździe udział wzięły uczennice: I. Bińczyk, K. Podgórzańska i A. Gawin wraz z opiekunami p. M. Turczyn i p. J. Lisiecką.

Ważne daty

No events
KWIECIEŃ 2015
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj50
Wczoraj100
Ten tydzień50
Ten miesiąc2624
Razem337741

  • Twoje IP 54.145.209.34
  • Wyszukiwarka unknown
  • Wersja unknown
  • System Operacyjny unknown

2
Online

poniedziałek, 27, kwiecień 2015