• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Malechowie na rok szkolny 2018/19 rozpoczęta! Pobierz formularz podania do:

Bezpieczna droga do szkoły

20 września 2017 r. uczniowie klasy I i IV Szkoły Podstawowej w Malechowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantką - specjalistką do spraw nieletnich z Komendy Powiatowej w Sławnie. Wizyta została podzielona na dwa bloki. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o właściwym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na drodze oraz w oczekiwaniu na autobus szkolny. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali "Elementarz zasad bezpieczeństwa".

Akcja "Sprzątania Świata"

Malechowscy pierwszoklasiści przyłączyli się do akcji Fundacji Nasza Ziemia pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce" i wzięli czynny udział w Sprzątaniu Świata. Dla siedmiolatków "całym Światem" jest oczywiście najbliższa okolica, a w tym tereny przy szkole. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie zabrali się do zbierania nieczystości . Dla wielu z nich była to ogromna radość, ponieważ podkreślali, że bardzo lubią działać nie tylko dla siebie, ale i na rzecz innych.

Malechowo na meczu Lechii Gdańsk

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Malechowie wraz z kolegami z Arkadii wybrali się na mecz ekstraklasy piłkarskiej  pomiędzy Lechią Gdańsk a Jagiellonią Białystok. Była to wspaniała okazja do obejrzenia meczu na żywo oraz spotkania z piłkarzami gospodarzy po meczu. Na twarzach młodych adeptów z Malechowa można było zauważyć zachwyt nad pięknym obiektem w Gdańsku oraz niezapomnianym dopingiem kibiców Lechii Gdańsk.

Wesoło i bezpiecznie

Każdemu z nas przejście przez próg szkoły kojarzy się z obawą przed nowymi wyzwaniami i z pytaniem, co teraz z nami będzie. Uświadamiamy sobie, że czekają tam na nas nowi ludzie, nowe radości, nowe zabawy. Za pierwszakami ze Szkoły Podstawowej w Malechowie dwa tygodnie nauki. Nareszcie przestali być dziećmi, a zostali uczniami. Teraz każdy z nich może stać się: matematykiem, czytelnikiem, twórcą, marzycielem, odkrywcą, myślicielem, artystą, muzykiem....

Życzymy pierwszakom, by szkoła kojarzona była tylko z tymi pozytywnymi doznaniami, a zapał do nauki trwał do końca edukacji.

Plany na przyszłość trzecioklasistów

W dniach 13 i 14 września 2017 roku w szkole odbyły się specjalistyczne zajęcia zawodoznawcze skierowane do uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym będą musieli podjąć decyzję wyboru kierunku dalszej drogi kształcenia. Warsztaty przeprowadzili, na nasze zaproszenie, specjaliści z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koszalinie. W II półroczu planowane jest ponowne spotkanie mające ugruntować wśród naszych przyszłych absolwentów trafny wybór.

rekrutacja

Ważne daty

Brak wydarzeń
Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj294
Wczoraj399
Ten tydzień1562
Ten miesiąc8296
Razem637393

  • Twoje IP 54.81.238.157
  • Wyszukiwarka Unknown
  • Wersja
  • System Operacyjny Unknown

2
Online

czwartek, 22, marzec 2018