Światowy Dzień Uśmiechu

To radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

Gimnazjum w Malechowie włączyło się w akcję szerzenia radości i uśmiechu wśród ludzi. Klasy organizujące przedsięwzięcie – I B, II B, II C, udekorowały hol uśmiechniętymi żółtymi buźkami, przygotowały dwie dziesięciominutowe prezentacje złożone ze śmiesznych filmików, fotek i skeczów oraz ogłosiły i przeprowadziły konkursy na najliczniej przebraną klasę, najsympatyczniejszego nauczyciela i najsympatyczniejszą nauczycielkę gimnazjum. Dzięki tym pomysłom szkoła dziś była kolorowa, uczniowie i pracownicy uśmiechnięci, a atmosfera naprawdę radosna. Tak mogłoby być codziennie...

Sylwia Radko

Aleksandra Kroplewska

Magdalena Wełna - Markowska

Rosochata wierzba i płaczący buk

Tym razem w poszukiwaniu drzew udaliśmy się do dwóch  miejscowości naszej gminy: Święcianowa i  Żegocina. Dwie uczennice klasy II d:  Wiktoria Zając i  Martyna Mazur dokonały  pomiarów i scharakteryzowały siedliska trzech drzew. Najpiękniejszym z nich okazał się buk o zwisającym pokroju korony, która tworzy charakterystyczny dla tych odmian kształt parasola. To dorodne drzewo rośnie  w żegocińskim parku i jest unikatowym w naszej okolicy egzemplarzem. Przypominamy, iż działania dotyczące drzew są częścią realizowanej innowacji pt: „Drzewa, ludzie, historia”.

Anna Rogala

Irena Stalko

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

29 września 2014 roku w Sławnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie  Szkolnego Roku Sportowego Powiatu Sławieńskiego 2014/2015. Reprezentanci Gimnazjum w Malechowie rywalizowali w pierwszej konkurencji w ramach Gimnazjady – w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Drużyna dziewcząt zajęła drugie miejsce, a drużyna chłopców uplasowała się na trzeciej pozycji. Ostateczne wyniki sztafet dziewcząt:
I miejsce Gimnazjum w Sławnie
II miejsce Gimnazjum w Malechowie
III miejsce Gimnazjum w Pieszczu
IV miejsce Gimnazjum w Postominie
V miejsce Gimnazjum w Sławsku

Wyniki końcowe sztafet chłopców:
I miejsce Gimnazjum w Sławnie
II miejsce Gimnazjum w Pieszczu
III miejsce Gimnazjum w Malechowie
IV miejsce Gimnazjum w Postominie

Skład drużyny dziewcząt:
Banach K., Kaszewska P., Kacprzak N., Majda A., Sobolewska A., Obiała E., Hapak P., Markowska I., Maziec K., Kaszewska O.
Skład drużyny chłopców:
Drozd A., Kostrzewiński B., Ziobro J., Zbylut K., Radzki P., Filipek M., Rąpała K., Buchar J., Teszka M., Durdeń C..

Opiekunami sztafet byli nauczyciele wf-u:  Julia Lisiecka, Tadeusz Chylewski i Mariusz MałyszStart Harcerski

26 września 2014 roku  11. Drużyna Starszoharcerska im. Henryka Dąbrowskiego w Malechowie  udała się do Hufca ZHP im. WOP w Sławnie na Start Harcerski w roku szkolnym 2014/2015. Po głównym  apelu harcerze przeszli na cmentarz komunalny w Sławnie  w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy  pod tablicą upamiętniającą harcerzy  pomordowanych i poległych w 1939 r. w obronie Grodna. Hołd oddano również śp. Panu Witoldowi Cichońskiemu. To dzięki jego staraniom i zaangażowaniu obelisk stanął obok Krzyża Katyńskiego na Cmentarzu Komunalnym  w Sławnie. Druga część popołudnia należała do ratowników medycznych, którzy zademonstrowali, w jaki sposób należy zachować się w sytuacji ratowania życia. W międzyczasie harcerze częstowali się przepyszną wojskową grochówką. Po pokazie odbyła się długo oczekiwana loteria fantowa, po której wszystkie harcerki wróciły z wylosowanym upominkiem. Do domów wracałyśmy z wielkimi uśmiechami i dobrym humorem.

Julia Lisiecka

Malowanie klasy

Swój wolny piątkowy wieczór  uczniowie z klasy  III d postanowili spędzić w pracowity sposób, odnawiając klasę lekcyjną. Przy pomocy rodziców, pana Jacka Hryckowiana oraz pani Katarzyny Majewskiej, ostro zabrali się do malowania ścian. Po wykonaniu zadania grupa zamówiła pizzę  i  zabrała się do sprzątania.  Efekt końcowy był zadowalający. Uczniowie w nagrodę odpoczywali przy ognisku. Następnie, zebrawszy siły, udali się do  sali gimnastycznej, gdzie rywalizowali grając w piłkę. Na koniec odbyło się oglądanie filmów do białego rana.
Uczniowie dziękują rodzicom za  pomoc podczas malowania klasy.

Julia Lisiecka

Ważne daty

4 marca 2015
Zwiedzanie Fortu Marian klasy III

6 marca 2015
Gra terenowa "Malechowo - wieś Mohorta" klasy I

18 marca 2015
Gimnazjaliści czytają ... Lema
 
27 marca 2015
Międzynarodowy Dzień Teatru
Dzisiaj27
Wczoraj64
Ten tydzień91
Ten miesiąc91
Razem331953

  • Twoje IP 54.205.106.192
  • Wyszukiwarka unknown
  • Wersja unknown
  • System Operacyjny unknown

3
Online

środa, 04, marzec 2015