• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Malechowie na rok szkolny 2017/18 rozpoczęta! Pobierz formularz podania do:

Zdrowiej bez antybiotyków!

W związku z Europejskim Dniem Wiedzy o Antybiotykach przypadającym corocznie w dniu 18 listopada jak i Światowym Tygodniem Wiedzy o Antybiotykach 2016 (przypadającym 14 - 20 listopada) uczniowie klas drugich Gimnazjum w Malechowie mieli okazję wysłuchać prelekcji pani Magdaleny Skrzeczkowskiej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sławnie dotyczącej antybiotykoodporności, która jest zagrożeniem dla zdrowia i życia całego społeczeństwa. Główną przyczyną powstawania, selekcji i rozprzestrzeniania się bakterii opornych na antybiotyki jest powszechne nadużywanie tej grupy leków. Gimnazjaliści dowiedzieli się, że leczenie zwykłego przeziębienia antybiotykiem nie przyspiesza ustąpienia objawów. Niewłaściwe stosowanie tych specyfików może spowodować, że w przyszłości przestaną być skuteczne i nie pomogą wtedy, kiedy naprawdę będą potrzebne. Tylko rozsądne stosowanie antybiotyków wpływa na ich efektywność w walce z zakażeniem i chorobami bakteryjnymi.

Finał Wojewódzki po raz kolejny dla Gimnazjum w Malechowie

Rewelacyjnie spisali się malechowianie podczas zawodów regionalnych w unihokeja, który odbył się 7 grudnia 2016 r. w Grzmiącej. Drużyna dziewcząt bez straty punktów awansowała do finału wojewódzkiego, wygrywając kolejno z gimn. Dąbrowa 4:0, Gimn. Redło 1:0 i Gimn. Grzmiąca 1:0. Chłopcy natomiast awansowali z drugiego miejsca, przegrywając jeden mecz z Grzmiącą 2:0, pokonując w walce o finał Sianów 4:0 i Redło 2:0.

Podopieczni Julii Lisieckiej i Mariusza Małysza grali w składzie:
Dziewczęta: Narkowicz Martyna, Narkowicz Karolina, Kaszyńska Wiktoria, Madalińska Wiktoria, Kowalkowska Paulina, Strzelecka Kinga, Kawałak Karolina, Buchar Marta, Obiała Amelia, Ziółkowska Patrycja, Kupracz Julia, Apanel Martyna.
Chłopcy: Orzechowski Andrzej, Piotrowski Mateusz, Sękowski Kacper, Ferdek Norbert, Maziec Jakub, Kozioł Miłosz, Kędziora Jakub, Petruk Klaudiusz, Pełka Jakub.
Warto dodać, że chłopcy są srebrnymi medalistami z ubiegłego roku, natomiast dziewczęta są czarnym koniem tegorocznego finału i mamy nadzieję na wielki sukces już 19 grudnia 2016 r. w Wierzchowie na Finale Wojewódzkim.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

"Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością"-
Thomas Jefferson


Kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dziewczęta z grupy projektowej "Nadzieja na lepsze jutro" w krótkim filmiku na temat zrealizowanych i zaplanowanych działań zawarły przekaz dotyczący idei wolontariatu. Tego dnia przeprowadzony został konkurs, w którym gospodarze klas układali serce z puzzli z wyżej wymienionym cytatem T. Jeffersona. Inicjatywy podejmowane przez K. Żurowską, H. Żurowską, I. Mikołajczak, P. Godziebę, W. Gawin, P. Modlińską, Z. Kędziorę uczą pracy, odpowiedzialności, przyczyniają się do rozwoju własnej osobowości i dają satysfakcję z czynionego dobra na rzecz potrzebujących.
Ewa Połońska

Mikołajkowe szaleństwo

Mikołajkowe szaleństwo w Gimnazjum w Malechowie zaczęło się już w piątkowe popołudnie, 2 grudnia 2016 r., kiedy to członkowie Samorządu Uczniowskiego przystąpili do budowy Chatki Świętego Mikołaja. 6 grudnia – kontynuując swe działania – sekcja Kultura i Nauka zaprosiła wszystkie klasy do rywalizacji „Punkty za czerwone ubranko”. Sekcja Rozrywka po raz pierwszy zagrała utwory świąteczne, a sekcja Dekoratornia oraz klasa IIC udekorowały hol świecącymi girlandami, białymi drzewami i choinkami. Centralne miejsce dolnego korytarza zajął wielki bałwan. Do działań SU dołączyli również rodzice. Pani Duliasz i pani Maj, w imieniu Rady Rodziców, razem z naszym szkolnym Mikołajem i Elfem odwiedzali poszczególne klasy, rozdając wszystkim słodkości i życząc spełnienia marzeń.

Andrzejki 2016

rekrutacja

Ważne daty

Pt Sie 25, 2017 @09:00 - 12:00PM
Egzaminy poprawkowe
Sierpień 2017
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj27
Wczoraj391
Ten tydzień487
Ten miesiąc6631
Razem563720

  • Twoje IP 54.145.120.69
  • Wyszukiwarka Unknown
  • Wersja
  • System Operacyjny Unknown

1
Online

środa, 23, sierpień 2017