Start

religia

Uczniowie Gimnazjum w Malechowie dnia 01 kwietnia 2014r. wzięli udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II. Młodzież chętnie przystąpiła do sprawdzenia swoich wiadomości o niezwykłym człowieku, jakim był papież Jan Paweł II. On przecież szybko podbił serca większości ludzi na całym świecie. Starał się szczególnie dotrzeć do ludzi młodych, ponieważ uważał, że to od nich w dużej mierze zależy przyszłość świata. Dawał nam wskazówki jak powinniśmy żyć. Jan Paweł II jest dla nas świadkiem Nadziei, osobowością obecnych czasów, stał się znakiem przemian, nadziei i miłości. Jest niepodważalnym autorytetem, człowiekiem wielkiej myśli, czynu, umysłu. Dla wielu pozostanie drogowskazem życia. Zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Anna Brzozowska

 

mecz

Etap I - eliminacje grupowe był bardzo udany dla przedstawicieli Gimnazjum w Malechowie. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny. Nasz zespół w pierwszym meczu okazał się lepszy od SGSTO Darłówko, pokonując gości 11-0. W kolejnym meczu przeciwnikiem Malechowa było Gimnazjum z Darłowa, które również poległo, tym razem 7-0. Ostatni mecz decydował o wygranej w grupie. Rywal z Gimnazjum nr 1 w Szczecinku był bardzo wymagający, ale i w tym  zaciętym pojedynku górą okazali się nasi gimnazjaliści, którzy pokonali Szczecinek 1-0.

Kolejność końcowa
1.Gimnazjum w Malechowie 9 pkt.
2.Gimnazjum nr 1 Szczecinek 6 pkt.
3. Gimnazjum w Darłowie 3 pkt.
4.Gimnazjum Społeczne w Darłówku 0 pkt.

Skład: Szymon Małecki, Grzegorz Wolowski,Hubert Lass, Oskar Kowalkowski, Marceli Wiącek, Kamil Zbylut, Sylwester Łopata, Jakub Buchar, Bronisław Sidor, Mateusz Szadkowski.

Zobacz zdjęcia

 

czytanie

 

"Czytanie najlepszą nauką."

Aleksander Puszkin

„Mądra szkoła czyta dzieciom” to nowa odsłona kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która zachęca do czytania książek dla przyjemności.

Wzorem lat ubiegłych wolontariusze z naszej szkoły dostrzegli potrzebę przeprowadzenia tej ogólnopolskiej akcji i w tym roku. Cały miesiąc marzec idea popularyzująca czytelnictwo wśród dzieci z tutejszego przedszkola polegała na codziennym głośnym czytaniu bajek, baśni, wierszy, opowiadań przez piętnaście minut w każdej grupie wiekowej, po to, by nawyk czytania i miłość do książki powstały już w wieku przedszkolnym. Dodatkowo wśród młodzieży prowadzono zbiórkę książek dla przedszkolaków. Efekt to 126 pięknie ilustrowanych utworów znanych autorów literatury dziecięcej, które z pewnością uatrakcyjnią kącik małego czytelnika. Należy nadmienić, że działania wolontariuszy malechowskiego gimnazjum wpisały się w ideę programu autorstwa pani A.Michlewicz „Kto czyta książki żyje podwójnie”, którego celem jest rozbudzać zainteresowanie książką. Poza tym podjęta akcja obok walorów edukacyjnych miała też niewątpliwie walory wychowawcze. Zwracała uwagę starszej młodzieży na potrzeby małych dzieci, kształciła umiejętność niesienia pomocy i uczyła tolerancji dla młodszych.

Dziękujemy tym, którzy przekazali swoje książki dla przedszkolaków.
Wszystkie książki wraz z listą zostały przekazane na ręce pani Agnieszki Procajło.

Wolontariusze: D.Smoszna , K. Gawin, W. Gryciuk, A. Gawin, K. Drozd, M. Kowalczuk, J. Laskowska, M. Stryluk, E Sękowska, O. Robakowska, A. Partyka, K. Gostyńska
Ewa Połońska

Zobacz zdjęcia

 

nakretki"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" .
Jan Paweł II

Góra nakrętek rośnie w naszym gimnazjum tak, że już pierwsza partia ważąca 106 kilogramów została przekazana na rzecz 6-letniego Maciusia. Chłopczyk urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową na odcinku lędźwiowo-krzyżowym, czego następstwem są niedowład kończyn dolnych, wodogłowie i pęcherz neurogenny. Maciuś wymaga stałej opieki i intensywnej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu. Dlatego też odpowiadamy na apel rodziców chłopca, prowadząc zbiórkę plastikowych nakrętek. Idea akcji to zamiana nakrętek w przydatny sprzęt rehabilitacyjny. Nakrętki mogą zbierać wszyscy. Nie jest to uciążliwe zajęcie i właściwie każdego z nas stać na taką pomoc. Wystarczy tylko odrobina empatii i chęci. Przedsięwzięcie to służy również rozbudzaniu świadomości ekologicznej i rozwijaniu aktywnych postaw. Działania takie kształtują w młodzieży postawy prospołeczne, angażują w życie społeczności lokalnej. Dzisiaj aktywna, zaangażowana  młodzież  to w przyszłości aktywni obywatele.
Zbiórka nakrętek jest prowadzona do końca bieżącego roku szkolnego, z kontynuacją w przyszłym roku 2014/2015.

Do akcji "Wkręć się w pomaganie" przyłączył się Zespół Ekonomiczno Administracyjny Oświaty w Malechowie, Przedszkole w Malechowie, Pani B.Hetmańska ze Świetlicy Wiejskiej w Karwicach, mieszkańcy Karwic.
Zbierającym nakrętki  w imieniu  Maciusia i jego rodziców bardzo dziękujemy i  prosimy o więcej.

Wolontariusze
A. Brzozowska, E. Połońska

Zobacz zdjęcia

 

unihokej

W gronie ośmiu najlepszych gimnazjów województwa zachodniopomorskiego znalazły się malechowskie unihokeistki, które 27 marca 2014 roku w miejscowości Bierzwnik, rozgrywały Finał Wojewódzki Gimnazjady  w Unihokeja dziewcząt. Dziewczęta miały do rozegrania trzy mecze w grupie B - z Gimnazjum w Bierzwniku, Trzebiatowie i z Zespołem Szkół w Bielicach. Pierwszy mecz z gospodarzami turnieju zakończył się wynikiem 2:1 dla dziewcząt z Bierzwnika. W drugim meczu z aktualnymi wicemistrzyniami z ubiegłego roku nasze gimnazjalistki poległy aż 9:2. W trzecim meczu uczennice z Malechowa pokonały dziewczęta z Bielic 3:1. Jednak jedna wygrana nie pozwoliła wyjść z grupy i walczyć o miejsca w ścisłym finale. Bramki dla naszego zespołu strzeliły: Pietras Kasia- 4 i Kaszewska Oktawia- 2. Ostatecznie zespół z Gimnazjum w Malechowie uplasował się na miejscu piątym.

Skład zespołu: Stryluk M, Kacprzak N, Kaszewska P, Kaszewska P, Pietras K, Laskowska J, Celuch N, Poborska A, Robakowska A, Gawin A, Gniot A.
Opiekunem zespołu była pani Julia Lisiecka.

Zobacz zdjęcia

 

czytanie

„Czytanie”… - to słowo budzi w uczniach niechęć. Tak trudno znaleźć dziś wśród nich entuzjastów spędzania wolnego czasu sam na sam z literaturą. A tak wiele zyskujemy, czytając prozę, poezję… Dlatego też, aby zachęcić naszych uczniów do sięgania po utwory, zorganizowaliśmy konkurs, w którym mogli oni pochwalić się umiejętnością pięknego czytania i interpretowania wybranych przez siebie utworów miłosnych.

Konkurs odbył się 27 marca 2014 roku, zorganizowała go Sekcja Nauka i Kultura, a wzięło w nim udział 16 gimnazjalistów z klas I, II i III. Czytanie oceniało jury w składzie: Edyta Korowajczyk- nauczyciel świetlicy, Jolanta Sendera- nauczyciel pracujący w szkolnej bibliotece i Konrad Woszczyk- pedagog. Sądząc po minach oceniających, występy naszych uczniów bardzo się podobały, tym bardziej, że każdy z nich prezentował wybrany przez siebie tekst. Mogliśmy zatem wysłuchać liryków Mickiewicza, Gałczyńskiego, Szymborskiej. Jednak wygrać mogli tylko najlepsi. A okazali się nimi: Adam Powarzyński z klasy II B, który zajął I miejsce, Anna Janczewska z klasy II D- zajęła miejsce II i Laura Seweryn z klasy I B- miejsce III. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy gratulacyjne.

Mamy nadzieję, że za rok znajdą się również uczniowie, którzy wezmą udział w takim konkursie. Czytanie nie szkodzi, a pobudza wyobraźnię i przenosi nas w świat piękniejszy, barwniejszy, tam, gdzie nie klawiatura i ekran komputera dyktują zasady. Już teraz zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

Sekcja Nauka i Kultura
Magdalena Wełna-Markowska

Zobacz zdjęcia

 

zdrowaNocowanie w szkole już wpisało się w tradycję naszego gimnazjum. 14 marca 2014 roku w takim nocnym maratonie uczestniczyła klasa I C, nad którą opiekę sprawowały: wychowawca Magdalena Wełna- Markowska i nauczyciel uczący tę grupę matematyki pani Anna Wrosch. Tym klasowym przedsięwzięciu wzięło udział 16 uczniów. Wcześniej spędziliśmy czas w Słupsku, grając w kręgle i oglądając film w kinie.

Pierwszaki postanowiły nie próżnować, więc zanim oddały się  nocnemu szaleństwu, nagrały film konkursowy, którego hasłem przewodnim było: „ Żyj smacznie i zdrowo”. Śmiechu było przy tym co niemiara… powtarzanie scen, kręcenie ujęć, przekręcanie dialogów- to nie mogło się udać. Ale… po żmudnej pracy w końcu doszliśmy do celu i nagraliśmy film. Później przyszedł czas na kolację, oglądanie horroru, buszowanie po najciemniejszych szkolnych zakamarkach, granie w piłkę w sali gimnastycznej, bo i wielbiciele takiej rozrywki się znaleźli.

Miło spędziliśmy ten czas. Dziękujemy pani Ani za to, że pomimo przeziębienia została z nami i pomogła przy nagrywaniu filmu. A to co się wtedy działo, obejrzyjcie na zdjęciach.

Magdalena Wełna- Markowska

Zobacz zdjęcia

 
Ważne daty

3 października 2014
Międzynarodowy Dzień Uśmiechu

6 października 2014
Dzień Języków Obcych


14 października 2014 r.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Realizowane projekty

english

 

 

 

 

 

winiary

 

wyloguj

 

ipn

 

zawodniacy

 

ipn

 

cyber

 

godnosc

 

szlachetna

 

czytanie

 

niemiecki

 

Współpracujemy z

lasy

 

ak

 

straz

 

dywizja

mod_vvisit_counterDzisiaj432
mod_vvisit_counterWczoraj354
mod_vvisit_counterTen tydzień997
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1775
mod_vvisit_counterTen miesiąc8429
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6866
mod_vvisit_counterRazem283043

Aktualnie: gości 6 połączonych
Your IP: 54.80.173.148
 , 
Today: Wrz 30, 2014

PostHeaderIcon Nowości

PostHeaderIcon Popularne