Start

recytacjarecytacjarecytacja
Dnia 13.06.2014 uczniowie naszego gimnazjum brali udział w XIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI KAROLA WOJTYŁY – JANA PAWŁA II: „Jan Paweł II – Papież dialogu”, organizowanym przez Gimnazjum w Sianowie. Przesłuchania odbyły się w kinie „Zorza”. Włodarze miasta zapoczątkowali obchody „Dni Sianowa”, przekazując symboliczny klucz do bram miasta młodzieży z sianowskiego gimnazjum, wystąpiła kapela góralska z zaprzyjaźnionego miasteczka tatrzańskiego, a po eliminacjach zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe. Wśród nich znaleźli się również nasi recytatorzy: Adam Powarzyński z kl. IIb- zdobył II miejsce, Laura Seweryn z kl. Ib- wyróżnienie. W eliminacjach brała również udział Diana Krótka z kl. IIb.

Życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Sendera

 

cztery

14 czerwca uczniowie, którzy na pierwszy semestr osiągnęli średnią ocen równą 4,0 i więcej wyjechali w nagrodę na wycieczkę do Międzyzdrojów. Z takiej atrakcji mogło skorzystać w tym roku wyjątkowo dużo, bo 38 osób. Niestety z różnych powodów na wyjazd zdecydowały się tylko 23 osoby.
Podróż rozpoczęła się tuż po godzinie 7 rano, po wyjątkowo skrupulatnym sprawdzeniu autokaru przez panów policjantów. Po przyjeździe do Międzyzdrojów nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Eksponaty tam zebrane przybliżyły nam nieożywioną i ożywioną przyrodę regonu. Pokazana była ona w formie przestrzennych obrazów, które w bardzo realistyczny sposób oddawały charakter naturalnego środowiska wyspy Wolin.
Z muzeum udaliśmy się na molo. Zadziwiło nas jego piękno i rozmiar. Dzięki długości wynoszącej prawie 400m, molo to zaliczane jest do najdłuższych w Europie. Po zejściu na stały ląd udaliśmy się do planetarium. Mieści się ono na dachu pięknego budynku przy międzyzdrojskiej promenadzie. Z trzech przedstawionych nam zwiastunów wybraliśmy pokaz pt: Cuda wszechświata. W interesujący sposób opowiadał on o początkach wszechświata, najdalszych jego mgławicach i naszej galaktyce. Wszystkich zaskoczył fakt, że materia, z której zbudowane są niektóre gwiazdy jest tak gęsta, iż jej łyżeczka może ważyć nawet kilka ton.
Kolejnym punktem wycieczki był Gabinet Figur Woskowych. Znajduje się w nim ponad 100 eksponatów przedstawiających znane postaci z historii, kina, sportu i polityki. Można więc było zrobić sobie zdjęcie z Leonardem da Vincim, Barackiem Obamą czy z Johnnym Deppem. Osobną kategorię figur stanowili  bohaterowie mitów, bajek i filmów, takich jak: „Władca pierścieni”, „Piraci z Karaibów” i „Shrek”. Osobliwością ekspozycji były figury ludzi, którzy wyróżniają się różnymi cechami np.: największymi stopami, najmniejszym wzrostem czy posiadaniem dwóch niezależnych od siebie twarzy.
Po wyjściu z muzeum nasze kroki skierowaliśmy ku najsłynniejszej ulicy Międzyzdrojów, jaką jest Promenada Gwiazd. Powstała ona w 1996 r., kiedy to pierwsze gwiazdy polskiego kina odcisnęły swoje dłonie w pamiątkowych tabliczkach. Przechadzając się po tym bulwarze można było odczytać nazwiska wielu wybitnych aktorów, nie zawsze znanych młodzieży. Może to zainspiruje naszych uczniów do sięgnięcia po klasykę polskiego filmu i odkrycia wybitnych talentów Beaty Tyszkiewicz, Gustawa Holoubka czy Daniela Olbrychskiego.
Po zejściu z Alei Gwiazd czekał nas spacer plażą do mierzącej 61m wysokości Kawczej Góry. Trud wspinaczki po prawie 200 stopniach nagrodzony został przepięknym widokiem jaki rozciągał się ze szczytu wzniesienia. Przyjazny cień lasu zaprosił nas na przechadzkę do mieszczącej się w granicach Wolińskiego Parku Narodowego Zagrody Pokazowej Żubrów. Jej głównym zadaniem była zachowawcza hodowla tego gatunku. Oprócz żubrów przebywają tu zwierzęta , które z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie przetrwać na wolności. Nam najbardziej podobały się dziki, które pracownica zagrody wołała po imieniu lub przywoływała gwizdnięciem. Okazało się również, że tak jak nasze domowe psy i koty uwielbiają one drapanie za uchem.
Długie spacery spowodowały nie tylko zmęczenie nóg, ale przede wszystkim pobudzenie do działania naszych żołądków. Szkoda, iż Międzyzdroje nie doczekały się jeszcze restauracji typu McDonald czy KFC. Mimo tak przykrego stanu rzeczy, każdy kto chciał, znalazł coś dobrego do jedzenia. Niektórzy nawet zdołali jeszcze odwiedzić na swój koszt kino 7D. Przejazd kolejką górską dostarczył oglądającym wielu niezapomnianych wrażeń. Po wszystkich atrakcjach wróciliśmy szczęśliwie do domów.

Dziękujemy wszystkim, których ofiarność umożliwiła nam ten wyjazd.

Irena Stalko

 

uklad

Od kwietnia do czerwca w naszej szkole realizowany był program pt: „Żywy układ okresowy”. W ramach projektu uczniowie klas trzecich zapoznali się z twórcami oraz różnymi formami układu okresowego pierwiastków. Uczestnicy podzieleni na grupy przedstawiali w sposób graficzny swój własny sposób uporządkowania pierwiastków lub odwzorowywali już istniejącą jego formę. 58 osób wzięło udział w konkursie na temat dorobku naukowego i życia Dymitra Mendelejewa. Rywalizację tę wygrał Marcin Dzienis z kl. IIIC. Uczniowie rysowali również portret lub karykaturę rosyjskiego chemika. W sumie wykonanych zostało 49 prac. Na wyróżnienie zasługują szkice :Nikoli Celuch, Kamila Kwestarza oraz Filipa Seniuka. Każdy uczestnik programu otrzymał również do scharakteryzowania jeden pierwiastek chemiczny, który przedstawiał w formie okienka wyjętego z układu okresowego. Zwieńczeniem projektu było ułożenie na szkolnym placu dużego układu pierwiastków.

Irena Stalko

Zobacz zdjęcia

 

projekty

Dnia 06 czerwca 2014 roku w Gimnazjum im. mjr R .Markiewicza  ps."Mohort" w Malechowie odbył się "Festiwal projektów", czyli prezentacja prac o różnej tematyce wykonanych metodą projektu edukacyjnego. Udział w festiwalu  brało 65 uczniów klas trzecich. Tematyka prac dotyczyła różnych zagadnień z chemii, fizyki, historii, geografii, j. polskiego, informatyki, plastyki i techniki, jak również j. angielskiego i wos-u. Szczególną uwagę komisji zwróciły trzy projekty, których tematy były własnymi propozycjami uczniów. Dzięki temu, oprócz prezentacji zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności, mogli oni pochwalić się przed zebranymi kolegami i komisją także swoją pasją.
Powyższe  projekty realizowali: Patryk Duliasz, Mateusz Szadkowski i Konrad Jarotek z kl. III a. Uczniowie ci samodzielnie wykonali kolczugę rycerską z XII wieku. Drugim projektem była książka opisująca fikcyjne państwo autorstwa Kamila Kwestarza z kl. III c. Przedsięwzięcia te wymagały od uczniów bardzo dużego wkładu pracy, a ich realizacja trwała 2 lata. Ciekawy projekt przedstawili również uczniowie: Marcel Wiącek i Adam Augustynowicz, którzy w Dniu Wiosny zorganizowali dla całej społeczności uczniowskiej spotkanie z raperami. Młodzi artyści przeprowadzali dla uczniów konkursy, uczyli ich składać rymy, a także rapowali razem z nimi. Efektem końcowym większości projektów były głównie prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne, makiety  oraz albumy. Każda z grup projektowych prezentowała swoją pracę przed kolegami oraz  powołaną komisją  składającą się z nauczycieli i przedstawiciela Rady Rodziców. Komisja oceniała cele, opis przebiegu projektu oraz nabyte umiejętności i wpływ realizacji projektu na poszczególnych członków grupy.
Najlepsze prace projektowe wykonali:
Uczniowie kl. III a: Patryk Duliasz, Mateusz Szadkowski, Konrad Jarotek pod opieką mgr Marty Perzyńskiej - temat "Zakony rycerskie w XII wieku - uzbrojenie templariuszy" oraz uczeń klasy III c: Kamil Kwestarz pod opieką mgr Mirosławy Turczyn - temat "Historia własna fikcyjnego państwa". "Starożytne igrzyska olimpijskie" - to temat kolejnego projektu, który zdobył wysoką punktację. Wykonali go uczniowie kl. III a i b w składzie: Dagmara Smoszna, Marta Stryluk, Karol Cieślak, Joanna Laskowska i Ewelina Sękowska.
Festiwal projektów był ciekawym doświadczeniem zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli, a prezentowane prace projektowe były na wysokim poziomie. Możemy stwierdzić, iż nasza młodzież potrafi współpracować w grupie, ma inspirujące pomysły, odpowiedzialnie podchodzi do wyznaczonych zadań, a efekty swojej pracy umie zaprezentować w interesujący sposób.

Gratulujemy !!!

- koordynator projektów
mgr M. Perzyńska
mgr I. Stalko

Zobacz zdjęcia

 

pilka9 czerwca w Starogardzie Szczecińskim odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt. W pierwszej parze zagrały zespoły Centrum Szkolenia Sportowego ze Szczecina i gospodynie imprezy ZS nr 2 ze Stargardu Szczecińskiego. Po ładnym meczu szczecinianki wygrały 2-0.

Nasz zespół zagrał w drugiej parze z Dębnem. Mecz był bardzo wyrównany, zawodniczki z Dębna zdobyły bramki po rzucie z autu i rzucie wolnym, nam zabrakło skuteczności pod bramką, wynikiem czego była porażka 2-0. W meczu o trzecie miejsce w dużym upale na orliku zabrakło nam miejsca do gry, a gospodynie wykorzystały atut własnego boiska wygrywając 2-0(0-0). Finał nieoczekiwanie zwyciężyło Dębno, które pokonało Szczecin 3-0.


1. Gimna
zjum Dębno-złoto
2. CSS Szczecin-srebro
3. ZS nr 2 Stargard Szczeciński-brąz
4. Gimnazjum Malechowo

Skład zespołu z Malechowa: Izabela Majszak, Natalia Kacprzak, Paulina Kaszewska, Aleksandra Robakowska, Amanda Sobolewksa, Oktawia Kaszewska, Kasia Pietras, Jagoda Blaszke, Wiktoria Przemielewska.

Opiekunem zespołu jest Tadeusz Chylewski

 

erwin

 

Dnia 9 czerwca 2014 roku odbyły się V otwarte Zawody Pływackie w Darłowie. Z naszej szkoły wziął w nich udział jeden uczeń, Erwin Niezawitowski, który stanął na podium na I miejscu, zdobywając złoty medal. W zawodach wzięło udział 10 gimnazjów, a Malechowo zajęło IV miejsce.

Gratulujemy.

 

adopcja

Uczniowie naszego gimnazjum już po raz drugi wzięli udział w akcji "Adopcja serca", wykazując się chęcią niesienia pomocy potrzebującym i dobrocią serca. Udział w tej akcji umożliwia pomoc w nauce konkretnego kameruńskiego dziecka, które jest sierota lub jego rodzina nie jest w stanie zapewnić mu edukacji. Młodzież przeznaczając zebrane środki w kwocie 130 złotych, zapewniła jednemu dziecku możliwość uczęszczania do szkoły. Pamiętajmy, że nawet małe czyny dla innych mogą być źródłem szczęścia i sprawią, że świat stanie się lepszy choć na chwilę.

Dziękujemy.
Ewa Połońska

 
Ważne daty

20 listopada 2014
Światowy Dzień Rzucania Palenia

25 listopada 2014
Dzień Pluszowego Misia

30 listopada 2014
Andrzejki

Realizowane projekty

english

 

winiary

 

wyloguj

 

ipn

 

zawodniacy

 

ipn

 

cyber

 

godnosc

 

czytanie

 

niemiecki

 

 

lepsza

Współpracujemy z

lasy

 

ak

 

straz

 

dywizja

mod_vvisit_counterDzisiaj98
mod_vvisit_counterWczoraj136
mod_vvisit_counterTen tydzień234
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1570
mod_vvisit_counterTen miesiąc7086
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc12212
mod_vvisit_counterRazem302348

Aktualnie: gości 7 połączonych
Your IP: 54.161.192.130
 , 
Today: Lis 24, 2014

PostHeaderIcon Nowości

PostHeaderIcon Popularne