• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Dowozy uczniów w roku szkolnym 2016/17

I runda Coca - Cola Cup 2016 dla Malechowa

W dniach 17-18.03.2016 roku odbyły się I rundy Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca-Cola Cup 2016. 17 marca w Polanowie gimnazjaliści z Malechowa zajęli II miejsce w turnieju eliminacyjnym do II rundy Coca-Cola Cup 2016. Ulegli w finale 4:3 zawodnikom z Białego Boru, ale nie przeszkodziło im to w awansie do dalszych gier, ponieważ z siedmiu walczących drużyn dwie uzyskiwały możliwość rywalizacji w dalszym etapie.

Bez problemów natomiast awans uzyskały dziewczęta z Gimnazjum w Malechowie, które grały dzień później tj.18 marca w Postominie. Malechowianki grały w grupie pięcio-drużynowej, gdzie wygrały trzy spotkania i jedno remisując. Przypomnijmy, że obie drużyny od kilku lat sukcesywnie awansują do finałów wojewódzkich i z takim nastawieniem grają też w tym sezonie.

Mariusz Małysz

Wiosna z klasą

21 marca 2016 roku w naszej szkole z okazji Dnia Wiosny miała miejsce ogólnoszkolna impreza "Wiosna z klasą" zorganizowana przez: Wf z klasą - J. Lisiecką, M. Małysza, SU - M. Turczyn oraz D. Wroscha. W tym dniu odbyły się potyczki zespołów klasowych w różnorakich zadaniach. Pierwszą rywalizacją klasową był udział w quizie "Wiosna z klasą", przygotowanym przez pana Dominika Wroscha, a prowadzonym przez pana Mariusza Małysza. Różnorodność zawartych w zabawie pytań sprawiała, że wszyscy z uwagą śledzili przebieg konkurencji. Rywalizację tę wygrała klasa 3c, drugie miejsca zajęła 3d, a trzecie 3b. Następnie drużyny uczniowskie i ekipa rodziców przystąpili do rywalizacji stacyjnej z zadaniami przygotowanymi przez poszczególne klasy. Były dyscypliny sprawnościowe, wiedzowe, a nawet taneczne i karciane. Całość koordynowana była przez panią Julię Lisiecką, opiekującą się w naszej szkole programem W-f z klasąoraz przez pana Mariusza Małysza. Po zakończeniu rywalizacji i zsumowaniu punktów okazało się, iż największą ich liczbę uzyskała klasa 2b, za nimi uplasowała się 2a, a trzecie miejsce zajęła 3a. Na koniec wszyscy miło spędzili czas przy ognisku i muzyce. Chociaż pogoda nie przywodziła na myśl wiosny, nie popsuło to dobrych humorów ani radości z uzyskanych wyników.

Justyna Stalko, Julia Lisiecka

Cyrk milusińskich zawitał do przedszkola

Grupa młodzieży z klasy III a, b przygotowała dla przedszkolaków zagadki o popularnych zwierzętach żyjących w ogrodach zoologicznych i taniec "Wyginam śmiało ciało". Barwne stroje i ciekawe charakteryzacje wiernie oddawały wygląd zwierząt. Prawidłowe rozwiązania zagadek wywołały radość i uśmiech wśród dzieci. Gimnazjalistki w ramach projektu "Anioły ze szkoły" pełniły przez chwilę odpowiedzialną rolę organizatora procesu nauczania dzieci, doskonale się przy tym bawiąc. Na koniec wszyscy wspólnie zatańczyli kaczuchy.

Ewa Połońska

Palmy wielkanocne

DSC05381

"Palmy wielkanocne”
„To są palmy przewspaniałe
Zrobione z wierzbowych gałązek
Z suszonych kwiatów i wstążek
Dajemy wam palmy w darze,
Bo tak stary zwyczaj każe.”

Palma wielkanocna to symbol Niedzieli Palmowej. Przygotowuje się ją z wierzbowych gałązek, bukszpanu, barwinka i kolorowych kwiatów. Według ludowych zwyczajów poświęcona  chroni przed wszelkim złem. W piątek, 18 marca 2016 r., został rozstrzygnięty klasowy konkurs na palmę. Do zmagań przystąpiło osiem klas. Wybór był bardzo trudny. Powołana komisja  w składzie E. Korowajczyk, A. Michlewicz i M. Sendera za najładniejszą uznała palmę kl. III b. Na wyróżnienie zasługuje palma kl. I c,kl. II a i kl. II c. Zwycięska klasa  otrzymuje bilet zwalniający z kartkówki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięskiej klasie gratulujemy.

Dorota Manijak

Dzień Świętego Patryka

To obchodzone corocznie 17 marca święto, powszechnie uważane jest za narodowe święto Irlandczyków i Irlandii, gdzie dzień ten jest wolny od pracy po to, by bawić się przy muzyce, tańcu i... piwie :) Jednak w wielu miejscach na świecie jest okazją do popularyzacji bogatej kultury, historii i tradycji tego kraju i jego mieszkańców. Z tej właśnie okazji obchodziliśmy w naszej szkole to święto. Celem tego „zielonego dnia” było zapoznanie uczniów z historią i kulturą anglojęzycznych krajów Unii Europejskiej (Irlandia i Wielka Brytania).

Czytaj więcej: Dzień Świętego Patryka

plakat small

Wrzesień 2016
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj44
Wczoraj541
Ten tydzień44
Ten miesiąc11783
Razem435449

  • Twoje IP 54.196.144.242
  • Wyszukiwarka Unknown
  • Wersja
  • System Operacyjny Unknown

1
Online

poniedziałek, 26, wrzesień 2016