• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Tak to jechało

30 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Jarosławcu odbył się powiatowe eliminacje XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju brały udział najlepsze szkoły z naszego powiatu wyłonione wcześniej w eliminacjach gminnych i miejskich. Każda drużyna musiała poradzić sobie z testem teoretycznym, jazdą rowerem po torze przeszkód oraz uczestniczyła w symulacji zdarzenia, które wymagało podjęcia działań pomocy przedmedycznej.
Rywalizacja pomiędzy szkołami była bardzo zacięta i trwała do ostatniej konkurencji. Nasza drużyna w składzie Julia Gostyńska, Kacper Sękowski i Radek Gałka zajęła IV miejsce. Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy turnieju. W kategorii gimnazjalistów II miejsce Julia Gostyńska, IV miejsce Kacper Sękowski. Gratulujemy wyników i życzymy jeszcze lepszych rezultatów w przyszłym roku.
Dziękujemy organizatorom - Zespołowi Szkół w Jarosławcu i Komendzie Powiatowej Policji w Sławnie za bardzo miłe przyjęcie i „super” organizację.

Dariusz Bartos

Przygoda i działanie z Amnesty International

Powoli dobiega końca realizacja projektu „Prawa człowieka. Teraz. To jest w twoich rękach”. Do podjęcia działań na rzecz zmian w środowisku lokalnym zaprosiła nas organizacja Amnesty International. Projektowe działania zakładały poznawanie problemów z najbliższego otoczenia i rozmawianie o nich językiem praw człowieka. Co dla nas ważne – działania uczyły nas odpowiedzialności za społeczność, w której żyjemy.

Czytaj więcej: Przygoda i działanie z Amnesty International

Finały reginalne Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt

6 maja 2015 roku Gimnazjum nr 9 w Koszalinie było organizatorem regionalnego finału Gimnazjady w piłce nożnej dziewcząt. Zespoły mistrzów powiatów zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się Gimnazja z: Karlina, Biesiekierza i nr 2 ze Szczecinka. Do półfinału wojewódzkiego awansowało Karlino, pokonując 2 - 1 Szczecinek i 4 - 0 Biesiekierz. Do grupy B trafiły gimnazja z: Malechowa, Sławoborza i gospodarze zawodów ,,9" z Koszalina. W pierwszym meczu tej grupy Sławoborze pokonało Koszalin 2 - 1.W drugim starciu do ostatniej minuty prowadziło Malechowo, ale ambitnie grające Sławoborzanki, mimo utraty dwóch zawodniczek na skutek groźnie wyglądających kontuzji, doprowadziły do remisu 1 – 1. O awansie do półfinału wojewódzkiego decydował mecz trzeci, w którym Gimnazjum z Malechowa pokonało gospodynie 3 - 0. W ostatniej potyczce turnieju, decydującej o tytule mistrza regionu, po raz trzeci na boisku pojawiła się karetka. Przy stanie 3 - 0 dla Karlina, groźnej kontuzji kolana doznała ich bramkarka.

Klasyfikacja końcowa:

1. Gimnazjum Karlino - awans do półfinału

2. Gimnazjum Malechowo - awans do półfinału

3/4. Gimnazjum nr 2 Szczecinek - Gimnazjum Sławoborze

5/6. Gimnazjum nr 9 Koszalin - Gimnazjum Biesiekierz

Tadeusz Chylewski

Finały reginalne Gimnazjady w piłce nożnej chłopców z niespodzianką

Na boiskach Gimnazjum w Malechowie rozegrano finał regionu koszalińskiego, w którym brało udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy.

W grupie A padły następujące wyniki:

Gim. Dąbrowa - Gim. Nr 6 Koszalin 0 - 4

Gim. Dąbrowa - Gim. Sławoborze 2 - 1

Gim. Nr 6 Koszalin - Gim. Sławoborze 4 - 0

W grupie B:

Gim. Nr 2 Szczecinek - Gim. Malechowo 0 - 0

Gim. Nr 6 Koszalin - Gim. Karlino 7 - 0

Gim. Malechowo - Gim. Karlino 9 - 1

Półfinały i pierwsza sensacja, odpada po rzutach karnych Gimnazjum Nr 6 Koszalin.

Gim. Nr 6 Koszalin - Gim. Nr 2 Szczecinek 2 - 2(karne 1- 2)

Niestety w drugim półfinale nasze gimnazjum ulega Dąbrowie.

Gim. Malechowo - Gim. Dąbrowa 0 - 1

Z pierwszego miejsca cieszył się zespół Gimnazjum Nr 2 Szczecinek, który po rzutach karnych 1-1(karne 4 - 3) pokonał Gimnazjum w Dąbrowie.

Klasyfikacja końcowa:

1. Gimnazjum Nr 2 Szczecinek

2. Gimnazjum Dąbrowa

3/4. Gimnazjum Malechowo - Gimnazjum Nr 6 Koszalin

5/6. Gimnazjum Sławoborze - Gimnazjum Karlino

Tadeusz Chylewski

Coca Cola Cup 2015

Do sensacji doszło 30 kwietnia 2015 roku w Malechowie, ponieważ awans do finału wojewódzkiego przegrał faworyt - zespół dziewcząt Gimnazjum w Malechowie, a ze zwycięstwa cieszą się młode piłkarki z Zespołu Szkół w Pieszczu. Decydująca okazała się konfrontacja z zespołem Wrześnicy, z którą nasze reprezentantki przegrały 2 – 1, a Pieszcz wygrał 4 – 1. Dzięki tzw. ,,małej tabeli", awans wywalczył Pieszcz, mimo bezpośredniej wygranej Malechowa. Miejsce w finale wywalczyli natomiast nasi chłopcy i to oni wyjadą do Szczecina 27 maja 2015 roku.

Czytaj więcej: Coca Cola Cup 2015

Ważne daty

Brak wydarzeń
październik 2015
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj33
Wczoraj139
Ten tydzień516
Ten miesiąc923
Razem354059

  • Twoje IP 54.226.45.241
  • Wyszukiwarka unknown
  • Wersja unknown
  • System Operacyjny unknown

5
Online

piątek, 09, październik 2015