Wyniki konkursów przedmiotowych

 

W dniach od 26 września do 9 października 2014r. w naszej szkole odbyły się  szkolne eliminacje do rejonowego etapu konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. W tym roku w rywalizacji szkolnej startowała  rekordowa liczba 56 uczestników , którzy napisali łącznie 110 testów z 8 przedmiotów. Cieszy fakt, iż prawie połowa uczestników to osoby z klas II i I. Rekordziści  brali udział we wszystkich konkursach, inni próbowali sił tylko z jednej dziedziny. Zwycięzcami z poszczególnych przedmiotów okazali się ( wg kolejności miejsc):

 1. Paulina Kaszewska, Erwin Niezawitowski i Adam Powarzyński – chemia,
 2. Adam Powarzyński, Erwin Niezawitowski i Paulina Kaszewska – geografia
 3. Paulina Kaszewska, Erwin Niezawitowski i Szymon Wereszka – matematyka
 4. Justyna Stalko,  Anna Janczewska i Mateusz Ossowski – język polski
 5. Aleksandra Hymer, Anna Hymer i Aleksandra Brzezińska – język niemiecki
 6. Bartosz Urbański, Karolina Drozd i Julia Kwestarz – język angielski
 7. Anna Janczewska, Błażej Kostrzewiński i Adam Powarzyński – historia
 8. Justyna Stalko, Aleksandra Brzezińska i Anna Janczewska – biologia

Przed nimi okres wytężonej pracy. Gratulując zwycięzcom, życzymy im dalszych sukcesów, a Erwinowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Irena Stalko

Z wizytą w Pękaninie

 

Kolejnym przystankiem w  naszej podróży, mającej na celu poszukiwanie ciekawych drzew, w ramach innowacji pedagogicznej "Drzewa. ludzie, historia" było Pękanino. Na spacer po tej miejscowości zaprosiły nas dwie uczennice klas drugich: Weronika Kozłowska i Sandra Słodkiewicz.  Najpierw podziwiałyśmy dorodne lipy rosnące wzdłuż drogi do Grabowa. Choć widać było, iż aleja straciła znaczną część swojego drzewostanu, to okazy, które pozostały, zaskoczyły  nas wielkością i kształtem swoich koron. Swoją historię ma w Pękaninie stary jesion, rosnący na prywatnej posesji. Jego przedwojenne zdjęcia i współczesne rozmiary dały nam porównanie, jak przez ponad osiemdziesiąt lat zmienia się ten gatunek drzewa. Już za wsią  rośnie wierzba, której pęknięty pień kojarzy się z częstym, według legend,  mieszkańcem tych drzew – diabłem. Przy polnej drodze swoje miejsce znalazł również okazały dąb szypułkowy. Jego gęsto porośnięte porostami konary i pień wyglądały miejscami jak przykryte puszystym, zielonym pledem.

Anna Rogala, Irena Stalko

Pomagamy psiakom i kociakom

 

Szkolne Kolo Wolontariatu organizuje trzytygodniową akcję "Pomagamy psiakom i kociakom " ze Schroniska Zielony Zakątek w Koszalinie. Karmę, koce, ręczniki, smycze i inne akcesoria prosimy składać na dolnym holu. W każdy czwartek będzie można obejrzeć filmiki i prezentacje  poświęcone domowym czworonogom. Chcemy w ten sposób wzruszyć, poruszyć i zachęcić do zmiany myślenia i zachowania względem zwierząt.
Zależy nam na Waszej ofiarności. Razem możemy pomóc.
Wolontariusze

Jesiony w Przystawach

W  Przystawach przywitała nas piękna pogoda i bliźniaczo zrośnięte jesiony wyniosłe. Przytulone do siebie drzewa znajdują się  przy głównej drodze przecinającej tę miejscowość. W sąsiedztwie nowo wybudowanego kościoła rosną w Przystawach dorodne dęby szypułkowe. Stanowią one pozostałość drzewostanu starego cmentarza ewangelickiego, który malowniczo mieścił się na wzgórzu przy wjeździe do wsi. Pnie tych drzew dość szczelnie pokrywa bluszcz zwyczajny. Jednego z wielu rozwidleń dróg pilnuje w centrum miejscowości  okazała wierzba. Szkoda, iż ręka człowieka pozbawiła ją części konarów. Drzewa, o których piszemy, wypatrzył do innowacji „Drzewa, ludzie, historia”, uczeń kl. II b Patryk Praduń, a pomiary pomógł mu wykonać Dominik Gryciuk z kl. I c.

Anna Rogala, Irena Stalko

Mistrzostwa Gimnazjum

Ruszyły zorganizowane przez sekcję sportową samorządu uczniowskiego Mistrzostwa Gimnazjum w Piłce Nożnej. Do turnieju zgłosiły się wszystkie klasy I i III oraz jedna mieszana drużyna klas II acd.

W pierwszych emocjonujących spotkaniach mocno postraszono faworytów z III a. W meczu III a - III b na 2 minuty przed końcem, po bramkach Jakuba Filipiaka i Mateusza Kleiny, III b prowadziła 2 – 0. Zawodnicy  III a złapali kontakt na 2 – 1, a doskonałą sytuację na 3 - 1 zmarnował Kamil Świstek i nagle dobrze broniący Błażej Kostrzewiński popełnia dwa błędy i mamy 3 - 2 dla III a.  Tuż przed końcem wpada 4. bramka i mecz kończy się zwycięstwem III a 4 – 2, po bramkach Mateusza Teszki, Sylwka Łopaty i dwóch Pawła Radzkiego.

W kolejnym spotkaniu pomiędzy III d i III c pewnie wygrywa III d, po bramkach Kacpra Majewskiego, Jakuba Buchara, Mateusza Filipka. Mocno osłabiona III c „odgryza” się trafieniem Jakuba Lassa, który miał sporo sytuacji strzeleckich, ale na posterunku był broniący bramki Bartek Urbański.

W rundzie popołudniowej doszło do niespodzianki. Klasy II skazywane na porażkę, wygrywają 6 - 3 z III c, w czym zdecydowanie pomógł im pozyskany z klasy I Klaudiusz Petruk, strzelec trzech bramek. Po jednej do końcowego wyniku dołożyli Patryk Michalski, Sebastian Kucharski i Marcin Roszczyk. Dla III c trafiał dwukrotnie Jakub Lass i jeden strzał zaliczył Eryk Sikorski.

W ostatnim meczu ponownie postraszono III a w meczu z III d, bo prowadzenie dla tych ostatnich uzyskał Mateusz Filipek. Jednak dwie bramki Kamila Zbyluta i jedna Sylwka Łopaty pozwoliły na spokojną wygraną III a  3 - 1.

Po pierwszych meczach kolejność jest następująca:

1. III A-  2 mecze  6 pkt.

2. II adc 1 mecz  3 pkt. bramki 6 - 3

3. III d   2 mecze 3 pkt.  bramki 4 - 4

4. III b   1 mecz  0 pkt. bramki 2 - 4

5. III c   2 mecze 0 pkt. bramki 5 - 10

W turnieju klas I doszło do przykrej niespodzianki, ponieważ I b oddała swój mecz walkowerem,  na boisku zameldował się tylko Jakub Skierka, a szansa na dobry wynik była duża. Osłabiona I c wystawiła tylko pięcioosobowy skład, jednak i tak zdobyła 3 pkt. Kolejne mecze w piątek 24 października 2014 r.

Tadeusz Chylewski

Ważne daty

27 marca 2015
Międzynarodowy Dzień Teatru
 
1 kwietnia 2015
Międzynarodowy Dzień Ptaków
 
9 kwietnia 2015
Światowy Dzień Zdrowia
Dzisiaj3
Wczoraj108
Ten tydzień411
Ten miesiąc2677
Razem334539

 • Twoje IP 54.146.134.152
 • Wyszukiwarka unknown
 • Wersja unknown
 • System Operacyjny unknown

1
Online

piątek, 27, marzec 2015