• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Uczniowie klas trzecich w zmaganiach biologicznych

Od kwietnia do czerwca 2015 r. w Gimnazjum w Malechowie realizowany był program pt.: „Pomyśl, wykonaj i zagraj!”. Jego głównym celem było wykorzystanie potencjału twórczego młodzieży do popularyzacji wiedzy przyrodniczej. Program zakładał stworzenie od projektu, poprzez wykonanie i praktyczne wykorzystanie gry dydaktycznej, poświęconej rodzimym gatunkom fauny i flory. Wszystkie działania przeprowadzone były po egzaminach gimnazjalnych na lekcji biologii w kl. III c i III d. Efektem końcowym projektu była ogromna gra planszowa wypróbowana podczas rozgrywki pomiędzy tymi klasami. Z dużą przewagą grę wygrała kl. III d, której oprócz wiedzy dopisywało też szczęście. W składzie zwycięskiej drużyny zagrały następujące osoby: Andżelika Mutka, Jagoda Blaszke, Natalia Kacprzak, Kinga Maziec, Anna Janczewska, Karolina Procka, Paulina Kaszewska, Oktawia Kaszewska, Mateusz Filipek, Bartosz Urbański, Daniel Zieliński i Marcin Bojko. W klasie III c w zabawie wzięli udział: Wiktoria Procjało, Szymon Wereszka, Julia Prucnel, Karol Kolibowski, Szymon Krótki, Erwin Niezawitowski, Ewa Obiała, Piotr Kaźmierczak, Patryk Jung i Michał Majcher.

Irena Stalko

Program "Przez zabawę do nauki" zrealizowany!

„Przez zabawę do nauki” to program jaki był realizowany po egzaminach gimnazjalnych na lekcjach chemii we wszystkich klasach trzecich. Jego głównym celem było utrwalenie i poszerzenie umiejętności chemicznych uczniów poprzez wykorzystanie szerokiego wachlarza gier dydaktycznych. Stworzone na potrzeby projektu gry były zróżnicowane pod względem poruszanej tematyki, przebiegu oraz trudności. Podczas zabaw uczniowie rywalizowali w stałych grupach, a za określone miejsce w danej grze otrzymywali stosowną ilość punktów. Przebieg rywalizacji uczniowie mogli na bieżąco śledzić, gdyż efekt punktowy gier był umieszczany na specjalnych planszach. Czas przeznaczony na realizację (kwiecień - czerwiec 2015) pozwolił na rozegranie dwunastu gier. Największym uznaniem uczniów spotkały się : „Chemiczne klasy”, „Okrętem przez układ okresowy”, „Licytacje” i „Worek niespodzianek”. Zwycięzcami w poszczególnych klasach byli:

Kl. III a - drużyna „Żółtych” w składzie: Aleks Drozd, Daniel Kaczoch, Mateusz Teszka, Kamil Zbylut, Dawid Łopata i Patryk Główczyński

Kl. III b – drużyna „Czarnych” w składzie: Wojciech Kulesza, Adam Powarzyński, Dagmara Adach, Dominik Szymański, Kamil Świstek i Mateusz Kleina

Kl. III c – drużyna „Żółtych” w składzie: Erwin Niezawitowski, Szymon Krótki, Szymon Wereszka, Wiktoria Procajło, Eryk Sikorski i Jakub Lass

Kl. III d- drużyna „Czerwonych” w składzie: Paulina Kaszewska, Anna Janczewska, Konrad Mielcarek, Kacper Majewski, Daniel Zieliński i Mateusz Filipek

Irena Stalko

Balonowa frajda

W dniach 12-13 czerwca 2015 roku odbyło się nocne spotkanie klasy 2A. Nie zabrakło rozrywek takich jak gra w siatkówkę czy chowanego. Wspólnie przygotowaliśmy podwieczorek w postaci rogalików z marmoladą. Niektórzy z nas odkryli w sobie nawet pasję do wypieków. Wieczorne ognisko niestety zepsuła pogoda, lecz nie pogorszyło to naszych humorów, zwłaszcza, że niedługo potem znów wyszło słońce. Punktem kulminacyjnym spotkania było puszczenie naszych wielkanocnych balonów w kształcie pisanek. Choć ich lot okazał się krótszy niż było w zamiarze, bawiliśmy się przy tym świetnie i już nie możemy doczekać się następnej nocki.

Dariusz Bartos

Wycieczka do Szczecina - nagrodą za zrealizowany projekt

Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie zaprosił grupę uczniów malechowskiego gimnazjum do wzięcia udziału w spacerze edukacyjnym "Szczecińskie stocznie – symbole epok. Od Schiffswerke do Solidarności".Była to nagroda za przygotowanie i przeprowadzenie gry terenowej "Malechowo - wieś Mohorta" popularyzującej postać Patrona szkoły mjr. Ryszarda Markiewicza, ps., "Mohort". Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu IPN "Z historią po imieniu". Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia stoczni, poznania jej historii oraz zobaczenia obecnego stanu. Animatorem spaceru był p. Mateusz Lipko – pracownik Referatu Edukacji Historycznej IPN, a przewodnikiem po atrakcji dnia – p. Jacek Białecki, pracownik Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Wyjazd był ostatnim działaniem związanym z kontynuowaniem zamierzeń zawartych w innowacji pedagogicznej "Pamięć i chwała".

Autorki, Mirosława Turczyn i Eliza Wróblewska – Hencel, dziękują nauczycielom, uczniom oraz lokalnej grupie partnerskiej za dwuletnią współpracę, zaangażowanie i pomoc przy realizacji innowacyjnych zadań.

Konkurs na "Najbardziej wyjątkowe drzewo w Gminie Malechowo" rozstrzygnięty!

Konkurs na „Najbardziej Wyjątkowe Drzewo w Gminie Malechowo” został zakończony. Po zaciekłej walce jednym punktem zwyciężyła „Dłoń Joannity” z Kosierzewa. Na drugim miejscu uplasowały się „Widły Gospodarza” z Paprot. Najniższy stopień podium zajęła „Aleja Pojednania” z Karwic. W sumie w ciągu 14 dni oddano łączne 458 głosów.

Za wspólną zabawę dziękują: Anna Rogal, Irena Stalko i Dominik Wrosch.

grudzień 2015
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj79
Wczoraj126
Ten tydzień205
Ten miesiąc79
Razem359728

  • Twoje IP 54.87.243.161
  • Wyszukiwarka unknown
  • Wersja unknown
  • System Operacyjny unknown

3
Online

wtorek, 01, grudzień 2015