• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Dowozy uczniów w roku szkolnym 2016/17

Podziękowania

"Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat" - autor nieznany

Towarzystwo Nasz Dom i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy składają podziękowania społeczności uczniowskiej za udział i zaangażowanie w akcje pomocowe na rzecz potrzebujących.

Konkurs wiedzy o zwierzętach rozstrzygnięty!

W  ogólnopolskim konkursie z okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowanym przez Towarzystwo Obrony Zwierząt „Anioły ze szkoły” Izabela Bińczyk zajęła VII miejsce w kategorii Gimnazja. W zmaganiach wzięło udział około trzech tysięcy uczestników, w tym 17 naszych gimnazjalistów. Konkurs  propagował postawy oraz działania pro zwierzęce i swoim zakresem obejmował wiedzę wykraczającą poza podstawę programową.
E. Połońska

One pięknie recytują...

24 maja 2016 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klas III: M. Kowalczuk, K. Drozd, N. Strzelecka, które deklamowały wiersze angielskich autorów zaś A. Brzezińska, A. Hymer, W. Kozłowska niemieckich. Dyplom za zajęcie II miejsca przypadł Aleksandrze Hymer, natomiast wyróżnienie Aleksandrze Brzezińskiej za prezentacje wierszy w języku niemieckim. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży poezją obcojęzyczną i doskonalenie umiejętności recytatorskich.   
E. Połońska

Przyrodnicza edukacja pod chmurką

Od piątku spacerujący wokół szkoły uczniowie naszego gimnazjum mogą utrwalać sobie wygląd najpopularniejszych drzew i krzewów spotykanych w naszym regionie. Jest to możliwe dzięki umieszczonych na zewnątrz 37 tablicom, na których widnieją znane im z nazwy lub wyglądu gatunki tych roślin. Większość ilustracji odnosi się do drzew opisanych przez uczniów w ramach innowacji pedagogicznej „Drzewa, ludzie, historia”. Zapraszamy wszystkich do przyrodniczej edukacji na świeżym powietrzu.

Anna Rogala i Irena Stalko

Wizyta w wiejskich świetlicach

Świetlice w Pękaninie i Karwicach to dwa miejsca, w których przeprowadzone zostały gry i zabawy dotyczące pospolitych drzew i krzewów naszej gminy. Zajęcia prowadzone były przez uczennice naszej szkoły: Weronikę Kozłowską, Sandrę Słodkiewicz, Karolinę Kucharską oraz Patrycję Godzieba, które z niewielkim wsparciem nauczycieli, świetnie radziły sobie z grupą zebranych dzieci. Uczestnicy mięli możliwość zagrania w drzewne „memory”, odgadywania wierszowanych zagadek oraz rozpoznawania drzew po liściach, kwiatach i owocach. Na koniec mogły samodzielnie lub z pomocą prowadzących narysować i wyciąć liść swojego ulubionego drzewa. Każde dzieło było podpisane imieniem autora. Wszystkie prace utworzyły piękne „makulaturowe” wiązanki. Zajęcia przeprowadzone były w ramach innowacji pedagogicznej „Drzewa, ludzie, historia” . Dziękujemy Paniom: Jolancie Sławińskiej oraz Beacie Hetmańskiej za umożliwienie spotkania z dziećmi a samym uczestnikom za wspólną zabawę.

Anna Rogala i Irena Stalko

Ważne daty

Cz Gru 22, 2016
Klasowe wigilie
Grudzień 2016
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj62
Wczoraj262
Ten tydzień2085
Ten miesiąc3604
Razem469038

  • Twoje IP 54.161.168.21
  • Wyszukiwarka Unknown
  • Wersja
  • System Operacyjny Unknown

2
Online

sobota, 10, grudzień 2016