• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Przekażmy sobie znak pokoju ...

Dnia 11 grudnia 2014 roku o godzinie 17.00 hol Gimnazjum w Malechowie zamienił się w pięknie udekorowaną salę, gotową na przyjęcie gości zaproszonych na jasełka, przygotowane przez młodzież naszej szkoły.Przy stolikach zasiedli dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, przyjaciele gimnazjum oraz rodzice i dziadkowie uczniów naszej placówki. Występ składał się z trzech części. Najpierw uczniowie biorący udział w montażu słowno – muzycznym starali się przekazać zgromadzonym ponadczasowe prawdy o Świętach Bożego Narodzenia. Następnie grupa „English Live Junior”, tańcząc i śpiewając angielskie utwory świąteczne z atmosfery zadumy nad istotą Bożego Narodzenia wprowadziła zgromadzonych w klimat radosnego i wspólnego przeżywania świąt. Całości występu dopełnił koncert piosenek świątecznych, który dzięki tekstom wyświetlonym w wersji karaoke oraz śpiewnikom leżącym na stołach zmienił się we wspólne kolędowanie wszystkich uczestników jasełek. W tej atmosferze goście chętnie raczyli się kawą i herbatą i częstowali specjalnie przyrządzonymi na tę okazję wypiekami rodziców i uczniów. Wychowankowie placówki i jej pracownicy przygotowali także kiermasz bożonarodzeniowy, na którym każdy gość mógł kupić coś dla siebie i bliskich. Stroiki, bombki, kartki świąteczne czy piernikowe ozdoby cieszyły się dużym powodzeniem.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie, a osobom, które pracowały przy organizacji przedsięwzięcia za zaangażowanie i współpracę.

Sylwia Radko

Próbny egzamin gimnazjalny

9, 10, 11 grudnia 2014 roku młodzież klas III przystąpiła do próbnego egzaminu gimnazjalnego przygotowanego przez Wydawnictwo Nowa Era. Próba ma pokazać, co uczniowie umieją dobrze, a nad czym trzeba jeszcze popracować przed właściwymi testami. Warunki zbliżone do właściwego egzaminu gimnazjalnego, sposób kodowania prac oraz rozłożenie w czasie poszczególnych części - to elementy, z którymi uczniowie mieli możliwość zapoznania się w czasie trwania egzaminu.

Kampania przeciw AIDS

Początek grudnia zaobfitował w naszej szkole cyklem przedsięwzięć powiązanych z Światowym Dniem Walki z AIDS. Działaniami objęci zostali wszyscy uczniowie gimnazjum. Problematykę związaną z tą chorobą i wirusem HIV, przybliżała gimnazjalistom  tematyczna wystawa. Obejmowała ona przede wszystkim zasady profilaktyki AIDS. Pod opieką pani Doroty Manijak, uczniowie pierwszych klas wykonywali, różnymi technikami plastyczni wyraz AIDS. Drugoklasiści tworzyli na lekcji informatyki plakaty i ulotki, a trzecioklasiści projektowali strony internetowe lub prezentacje multimedialne związane z tą tematyką. Klasy te pracowały pod kierunkiem pana Dariusza Bartosa i pana Dominika Wrosch. Mamy nadzieję, iż dzięki podjętym działaniom uczniowie nie tylko przypomnieli sobie podstawowe fakty dotyczące AIDS, ale przede wszystkim zastosują zdobyte wiadomości w codziennym życiu, tak aby uchronić się przed tą niebezpieczną i cały czas rozprzestrzeniająca się chorobą.

Irena Stalko

Niespodziewany gość ...

W naszej szkole pojawił  niespodziewanie  św. Mikołaj, śnieżynki  i inne mikołajkowe stwory. Goście odwiedzili wszystkie klasy, dla każdego było coś słodkiego. Podczas spaceru po szkolnych korytarzach rozbrzmiewała piosenka „Już za chwilę Święta”, wszyscy chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie. Wizyta wywołała moc radości i uśmiechów. Czar grudniowych świąt na dobre zagościł w naszej szkole.

W rolę gości wcielili się uczniowie: Karol Kolibowski, Iza Bińczyk, Natalia Strzelecka, Wiktoria Zając, Ola Gawin i Artur Beśka.

Opiekun SU Mirosława Turczyn

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1985 roku.
To coroczne święto, obchodzone 5 grudnia, jest tych wszystkich, którym bliska jest idea pomagania. W naszej szkole działania woluntarystyczne są już praktykowane od czterech lat .  Prezentacja multimedialna „Wolontariat i my”, wspólny projekt „Wolontariat okiem gimnazjalisty”, serce układane z nakrętek, gazetki i ciasteczka w kształcie serduszek przygotowane przez Wiktorię Procajło i Julię Prucnel to działania, które propagowały idee wolontariatu i wskazywały w jak prosty sposób można nieść bezinteresowną pomoc, służąc potrzebującym jak i samym sobie.
Podejmowana przez wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój osobowości i jest pożądana ze względu na wymiar edukacyjno - wychowawczy.

Wszystkim, którzy włączają się w organizowane akcje bardzo serdecznie dziękujemy.
Szkolne Kolo Wolontariatu

Ważne daty

Pn Maj 25, 2015
Walne zebranie SU
Pn Cze 01, 2015
Dzień Dziecka
Cz Cze 11, 2015
Festiwal Projektów
maj 2015
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj68
Wczoraj99
Ten tydzień943
Ten miesiąc2809
Razem340941

  • Twoje IP 54.205.60.49
  • Wyszukiwarka unknown
  • Wersja unknown
  • System Operacyjny unknown

2
Online

niedziela, 24, maj 2015