• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Dowozy uczniów w roku szkolnym 2016/17

Uroczyste zakończenie szkoły klas trzecich

Uroczystości związane z pożegnaniem absolwentów w Gimnazjum w Malechowie rozpoczęły się już w środę 22 czerwca . To w ten dzień rodzice przy współudziale wychowawców klas trzecich i nauczycieli placówki przygotowali Bal Absolwenta. Tegorocznym motywem przewodnim imprezy były lata 60 – te , dlatego hol szkoły dekorowały winylowe płyty i kolorystycznie dobrane nuty, tort miał kształt cadillaca, a tańcem rozpoczynającym bal był rock'n roll wykonany przez uczniów klas trzecich. Wspólna zabawa absolwentów, nauczycieli i rodziców jest u nas już tradycją. Staje się nią również belgijski taniec, którego uczą się wszyscy, by tańczyć go razem przy każdej nadarzajacej się okazji. Po dobrej zabawie przyszedł czas na oficjalne pożegnanie klas trzecich. Rozpoczęło się ono o godzinie 11.00 w czwartek 23 czerwca 2016 r. Uroczysty apel poprowadziła uczennica klasy II Katarzyna Żurowska, która już na początku przejęła obowiązki sprawującej dotąd funkcję przewodniczącej szkoły – Aleksandry Gawin. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie szkoły klas trzecich

"Z historią po imieniu" - podsumowanie w Szczecinie

Po raz trzeci przedstawiciele malechowskich gimnazjalistów przystąpili do projektu ogłoszonego przez szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Jego celem jest stworzenie scenariusza gry planszowej lub terenowej, której głównym bohaterem jest znana w środowisku lokalnym, regionie, kraju postać historyczna. Czteroosobowa grupa opracowała scenariusz kolejnej gry terenowej, która pozwala przybliżyć sylwetkę patrona szkoły – majora „Mohorta”. Ponieważ do projektu przystąpiło tylko kilka gimnazjów województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego, organizatorzy wyznaczyli indywidualną formę podsumowania w postaci spaceru edukacyjnego po Szczecinie.

Czytaj więcej: "Z historią po imieniu" - podsumowanie w Szczecinie

Przygoda w Trójmieście

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę”

                                                                                                                      św .Augustyn

Powyższe słowa były myślą przewodnią wycieczki zorganizowanej 17 czerwca 2016 r. dla uczniów z klasy IIa i IIb. Ochotnicy mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez wychowawczynie – p. Aleksandrę Kroplewską i E. WróblewskąHencel i udać się do Trójmiasta. Atrakcją dla malechowskich gimnazjalistów okazała się podróż pociągiem i Szybką Koleją Miejską. Swoją przygodę w Trójmieście uczestnicy rozpoczęli od Sopotu, w którym podziwiali deptak z ciekawymi budynkami oraz zabytkowe molo. Kolejnym punktem pobytu młodzieży była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, które w interaktywny sposób popularyzuje naukę. Gimnazjaliści z powodzeniem połączyli naukę i zabawę, uruchomiając wiele doświadczalnych stanowisk. Po dawce wiedzy grupa udała się do centralnego punktu w Gdyni – na Skwer Kościuszki, na którym obejrzała stacjonujące tam statki, m.in. „Dar Pomorza” oraz okręt „Błyskawica”. Wyjazd był doskonałą okazją na pokazanie młodzieży ciekawych miejsc turystyczno – krajoznawczych, spędzenia w atrakcyjny sposób wolnego czasu oraz integrację grup.

Aleksandra Kroplewska, Eliza Wróblewska - Hencel

Bal Absolwentów 2016

Zielona Szkoła pod Bocianim Gniazdem

W poniedziałkowy piękny dzień grupa naszych uczniów odwiedziła, w większości po raz pierwszy, Ośrodek Edukacji Przyrodniczo - Leśnej "Zielona Szkoła pod Bocianim Gniazdem" . Główną prowadząca zajęcia była pani Anna Krzemińska, której towarzyszyła w zmaganiach z naszymi gimnazjalistami pani Anna Panek. Obie doskonale spisłay się, przybliżając młodzieży budowę lasu, ekologię drzew oraz ciekawostki dotryczące życia w tym ekosystemie. Po spacerze leśnymi dróżkami odwiedziliśmy chatę – starą gajówkę, w której mieści się mini - muzeum poświęcone zwierzetom leśnym i pracy lesników. Na koniec nie zabrakło ogniska i kiełbasek. Dziękujemy Nadleśnictwu w Sławnie za mozliwość skorzystana z tej formy edukacji ekologicznej. Wyjazd zakończył wszyskie działania realizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Drzewa, ludzie, historia”.

Anna Rogala, Irena Stalko

Ważne daty

Styczeń 2017
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj33
Wczoraj449
Ten tydzień1278
Ten miesiąc7474
Razem484986

  • Twoje IP 54.147.247.194
  • Wyszukiwarka Unknown
  • Wersja
  • System Operacyjny Unknown

1
Online

czwartek, 19, styczeń 2017