Start

 

festiwal

2 czerwca 2014 roku w Gimnazjum w Malechowie obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Tego dnia uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w Festiwalu Piosenki Angielskiej, który w naszej szkole odbywał się już po raz szósty. Nowością w całym przedsięwzięciu było to, że organizatorka imprezy – pani Adrianna Gabryś zaprosiła do udziału w niej całe zespoły klasowe, a nie indywidualnych uczestników. Zarówno repertuar, jak i poziom wykonywania piosenek w języku angielskim był bardzo zróżnicowany. Jednak jury w składzie: p. W.Sekuła, p. A. Michlewicz,
p. E. Protasewicz, p. D. Wrosch, bez burzliwych obrad wyłoniło następujących laureatów:
- I m-ce przyznano klasie IID za utwór „Satisfaction”,
- II m-ce zajęły klasy IIA („What does the Fox say”) i I A (“Let Her go”),
- III m-ce wyśpiewała klasa IC, wykonując utwór “Is this right”.

Po piosenkarzach przyszedł czas na sportowców. Tym razem sekcja sportowa wraz z opiekunem panem Mariuszem Małyszem postawiła na zawody na świeżym powietrzu. W dwunastu konkurencjach o nazwach – kładka, wyścig numerów, bieg z gazetą, bieg z lodem czy rzut jajkiem, wzięło udział sześć drużyn – cztery grupy uczniów, nauczyciele i rodzice. Rywalizacja była bardzo zacięta, czasem sekundy decydowały o zwycięstwie. A bohaterami tej części programu zostali: uczniowie z klas A, rodzice, uczniowie z klas D.

Ostatnią częścią programu przygotowanego z okazji Dnia Dziecka był wspólny grill. Wszystkim zwycięzcom  gratulujemy, a organizatorom festiwalu, zawodów, słodkiego poczęstunku i grilla, serdecznie dziękujemy.

 

pilka

Gimnazjum w Malechowie było organizatorem półfinału wojewódzkiego w piłce nożnej dziewcząt, organizowanego w ramach rywalizacji szkół gimnazjalnych. Zgodnie z oczekiwaniami był to bardzo wyrównany i ciężki turniej. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych do walki przystąpiły pierwsze pary. Centrum Szkolenia Sportowego ze Szczecina pokonało Gimnazjum z Karlina 1-0, a gospodarze w pełnym napięcia i akcji meczu wygrali z gimnazjalistkami ze Stepnicy 2-1. Dwie bramki z rzutów wolnych zdobyła Katarzyna Pietras. Zespoły ze Szczecina i Malechowa, które awansowały do finału rozegrały mecz o pierwsze miejsce równie emocjonujący jak pozostałe i wygrany przez CKS 2-1. W meczu o miejsca 5-8 w województwie zespół z Karlina pokonał Stepnicę 2-0.

Turniej sędziowali Jerzy Szeląg i Mariusz Małysz z KOZPN Koszalin.

Zespół Gimnazjum z Malechowa wystąpił w składzie: Izabela Majszak(br), Natalia Kacprzak, Paulina Kaszewska, Aleksandra Robakowska, Kasia Pietras(kpt), Amanda Sobolewska, Oktawia Kaszewska, Wiktoria Przemielewska, Jagoda Blaszke. Opiekunem zespołu jest Tadeusz  Chylewski

Miejsca

1.CKS Szczecin -awans do finału wojewódzkiego
2.Gimnazjum w Malechowie-awans
3.Gimnazjum Karlino-miejsc 5-6 w województwie
4.Gimnazjum w Stepnicy-miejsce 7-8 w województwie

 

Zobacz zdjęcia

 

26 maja 2014 roku sekcja Kultura i Nauka przeprowadziła szkolny konkurs kaligraficzny, w którym wzięły udział wszystkie klasy gimnazjum. Uczniowie byli zobowiązani do przygotowania oryginalnych, nietuzinkowych życzeń dla Matek z okazji ich święta. Następnie tekst stworzony przez zespoły klasowe został przepisany przez wybranego ucznia na białą kartkę A4. Uczestnicy nie mogli korygować błędów, musieli zadbać o staranność i czytelność pisma.
Jury oceniło prace, wyłaniając zwycięzców w dwóch konkurencjach.
kaligrafia

W kategorii życzenia z okazji Dnia Matki lista nagrodzonych przedstawia się następująco:

I m-ce – IIA i IIB
II m-ce – IIC i IID
III m-ce – IB i IIIA.

W rywalizacji pisemnej zwyciężyli:

I m-ce – Damian Sieradzki IB i Kinga Maziec IID
II m-ce – Ala Partyka IIIA
III m-ce – Weronika Tomczak IIB.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Zobacz zdjęcia

 

mohort

W bieżącym roku szkolnym zrealizowano w naszej szkole projekt uczniowski ogłoszony przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie pod hasłem "Z historią po imieniu". Miał on  charakter pilotażowy i zakładał przygotowanie przez zespół uczniowski gry terenowej, planszowej lub wystawy. Tematyka każdego z przedsięwzięć miała zawierać się w XX wieku i dotyczyć bohaterskiego życiorysu lub dziejów organizacji. Pani Mirosława Turczyn i pani Eliza Wróblewska – Hencel, autorki  realizowanej w gimnazjum innowacji pedagogicznej „Pamięć i chwała”, zaprosiły do udziału w przedsięwzięciu młodzież z klas II i III: Patryka Duliasza i Mateusza Szadkowskiego z klasy III A oraz Grzegorza Chruściela, Erwina Niezawitowskiego i Karola Kolibowskiego z klasy II C. Uczniowie podjęli się opracowania projektu gry terenowej, której nadaliśmy tytuł "Malechowo -  wieś Mohorta".

13 marca 2014 r. uczniowie klas I, biorąc udział w przygotowanej grze terenowej, mogli ocenić efekty pracy grupy, a 9 maja 2014 r., w odpowiedzi na zaproszenie animatorów Oddziału IPN panią Zofię Fenrych i pana Mateusza Lipko, zaangażowana w projekt młodzież pojechała do Szczecina. Podczas gali podsumowania przedsięwzięcia uczniowie zaprezentowali rezultaty swoich działań oraz podpatrywali propozycje innych uczestników. Okazało się,  że trud przystąpienia do projektu podjęło siedem gimnazjów z terenu województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego, a wśród nich nasza szkoła im. mjr. Ryszarda Markiewicza ps. "Mohort". Dyrektor Oddziału IPN, dr Marcin Stefaniak, wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy, upominki i złożył gratulacje.

Pobyt w Szczecinie przyniósł zadowolenie i spełnienie - po pierwsze: udało się na szerokim forum przedstawić bohaterskie losy naszego majora ”Mohorta’, bo tak o nim mówiono w IPN, a po drugie: stworzona gra terenowa "Malechowo - wieś Mohorta" zebrała bardzo dużo pochlebnych opinii ze strony oceniających.

Fot.: OEBP IPN w Szczecinie, źródło własne

Mirosława Turczyn
Eliza Wróblewska - Hencel

Zobacz zdjęcia

 

pilka 5 maja w Kołobrzegu odbył się turniej piłki nożnej rocznika 1999, w którym uczestniczyło 8 drużyn. Nasz zespół trafił do grupy z Policami, Kołobrzegiem i Rymaniem. W grupie B zagrał SAS Sianów, Pasewalk, Kołobrzeg II i Radzikowo. W pierwszym meczu zremisowaliśmy z Rymaniem 1-1. Zadecydowało złe ustawienie bramkarza względem muru. W drugim zabrakło nam czasu, bo, mimo kilku dobrych sytuacji w drugiej połowie, ponieśliśmy porażkę. W ostatnim meczu z Kołobrzegiem (chłopcy grający w lidze wojewódzkiej) musieliśmy wygrać, by nie zakończyć turnieju. Zespół gospodarzy jako pierwszy stracił bramkę, a wraz z nią całą koncepcję na grę i w efekcie przegrał 3-0. W półfinale przyszło się nam zmierzyć z lokalnym rywalem. Chłopcy z Dąbrowy, grający w SAS, wygrali ten mecz 2-1, wykorzystując naszą niemoc w formacjach ofensywnych. W meczu o trzecie miejsce nieoczekiwanie bardzo gładko wygraliśmy z Kołobrzegiem II 4-0.

Zobacz wyniki

 

adam

 

Dnia 12 maja br. w darłowskim kinie „Bajka” odbyły się eliminacje powiatowe do Regionalnego 46. Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. W eliminacjach wziął udział uczeń Adam Powarzyński z klasy IIb. Podczas występu zaprezentował dwa utwory: „Niepewność” A. Mickiewicza i fragment prozy J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni”. Adam zajął 2. miejsce i wystąpi podczas Finału Turnieju, który odbędzie się 9 czerwca br. w  Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Jolanta Sendera

 
Ważne daty

1 listopada 2014
Wszystkich Świętych

11 listopada 2014
Narodowe Święto Niepodległości
25 listopada 2014
Dzień Pluszowego Misia
30 listopada 2014
Andrzejki

Realizowane projekty

english

 

winiary

 

wyloguj

 

ipn

 

zawodniacy

 

ipn

 

cyber

 

godnosc

 

szlachetna

 

czytanie

 

niemiecki

 

 

lepsza

Współpracujemy z

lasy

 

ak

 

straz

 

dywizja

mod_vvisit_counterDzisiaj149
mod_vvisit_counterWczoraj361
mod_vvisit_counterTen tydzień2106
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc149
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc12212
mod_vvisit_counterRazem295411

Aktualnie: gości 3, 
botów 3 połączonych
Your IP: 54.91.35.130
 , 
Today: Lis 01, 2014

PostHeaderIcon Nowości

PostHeaderIcon Popularne