• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Zajechały sanie Mikołaja

Długo czekaliśmy na Mikołaja i śnieżynki, aż w końcu znalazł czas i postanowił nas odwiedzić. Oczywiście nie przybył z gołymi rękoma i miał dla każdego słodki poczęstunek. Na godzinach wychowawczych chodził po klasach i w radosnym nastroju spędził z nami trochę czasu. Znalazł też chwilkę dla przedszkolaków, a dzieci mile się odwdzięczyły śpiewając świąteczną piosenkę. W rolę Mikołaja wcielił się Piotr Pelowski uczeń klasy II c, a jego śnieżynkami były członkinie samorządu uczniowskiego: Natalia Strzelecka, Sandra Słodkiewicz, Karolina Drozd, Magda Kowalczuk, Aleksandra Gawin oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Duliasz.

Bardzo cieszymy się z takich drobnych niespodzianek i czekamy na Mikołaja za rok.

Aleksandra Gawin

Realizacja projektu edukacyjnego "Bożonarodzeniowe kulinaria"

7 grudnia 2015 roku  grupa projektowa realizowała działanie "Bożonarodzeniowe kulinaria" w dworku Golikowo w Rzyszczewie. Właścicielką lokalu jest p. Joanna Golik.  W skład grupy projektowej wchodzą: Wiktoria Zając, która jest liderem grupy oraz Martyna Zawadzka, Julia Maj , Danka Zalewska, Damian Modliński, Konrad Roszczyk oraz Bronek Sidor. Celem wyjazdu było nauczenie się wykonywania świątecznych pierogów oraz nakrywania do stołu. Instruktarzu udzielały nam pracownice dworku - panie: Magda, Małgosia i Mariola. Zajęcia warsztatowe w Golikowie były dla nas przyjemne i niesamowite. Poznaliśmy pracę restauracji dosłownie od kuchni, każdy z nas miał własne  zadania do wykonania, czyli np. obieranie cebuli, smażenie pieczarek no i oczywiście zagniecenie ciasta. Wspólnie lepiliśmy pierogi. Uczyliśmy się też przygotować świąteczne nakrycie stołu. Spędzenie tego wieczoru było bardzo miłe ze względu na miejsce, towarzystwo oraz rzeczy, których się nauczyliśmy. Swoją radość ze wspólnego działania zapamiętamy na długo. Naszym działaniom przyglądały się nasze opiekunki panie A. Michlewicz, E. Wróblewska - Hencel oraz M. Turczyn.

Grupa projektora

Dzień Wolontariusza

"Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych.

                                                                     M. Gogol

7 grudnia 2015 r.  w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w ramach programu Polska Fabryka Dobra. Szlachetna idea wolontariatu  poprzez liczne akcje dobroczynne jest promowana w naszej małej społeczności. Wolontariusze na ten dzień przygotowali krótkie filmiki, które traktowały o tym, że pomaganie jest piękne i to, co komuś dajesz, wraca. Oprócz tego przeprowadzili ankiety, w których brały udział wszystkie klasy. Uczniowie prawidłowo wskazywali odpowiedzi dotyczące zagadnienia wolontariatu, co potwierdza znajomość tematu.
Bycie wolontariuszem to nie tylko odpowiedzialność. To ogromna satysfakcja z pomocy potrzebującym. Swoimi działaniami przyłączamy się do ogólnopolskiej kampanii promującej wolontariat wśród młodzieży.
Dziękuję wolontariuszom za bezinteresowne czynienie dobra na rzecz innych, zaś Martynie Mazur dodatkowo dziękuję za wyrobienie 150 procent normy w produkcji dobra za 26 kilogramów karmy dla psiaków ze schroniska.
E. Połońska

Wsparliśmy bezdomne zwierzęta

"Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie."

                                                                                                           J. Billings
Dobiegła końca wspólna akcja szkoły i tutejszego przedszkola przeprowadzona na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska "Zielony zakątek" w Koszalinie. Szczekające, miauczące zwierzaki same o pomoc nie poproszą, dlatego już po raz szósty wsparliśmy schronisko, przekazując 180 kilogramów karm, szampony, miski, koce, ręczniki, poduszki przydatne do tworzenia legowisk dla zwierząt. Każda nawet ta niewielka pomoc może ulżyć losowi bezpańskich zwierząt, a my jako ta niewielka społeczność czujemy się przydatni robiąc coś dobrego dla czworonogów.
Za okazane wsparcie  i serce dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Justyny Mazur za przewiezienie darów do schroniska.

Wolontariusze

Światowy dzień walki z AIDS

1 grudnia 2015 r.  po raz 27. obchodzony był Światowy Dzień Walki z AIDS. Jest on pretekstem do podejmowania działań na rzecz profilaktyki tej choroby. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego święta. Uczniowie mogli obejrzeć prezentację dotyczącą sposobów zapobiegania AIDS, dróg zakażenia się wirusem HIV oraz znanych osób, których ta choroba pokonała. W tym samym dniu wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w elektronicznym konkursie wiedzy o AIDS i HIV. W zmaganiach uczestniczyły 32 osoby z różnych klas. Zwycięzcą quizu została klasa III b, na drugim miejscu uplasowała się klasa I b, a trzecie zajęła klasa I a. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za uczestnictwo w zabawie, a zwycięskiej grupie gratulujemy biletu zwalniającego z biologicznej kartkówki.

Anna Rogala i Irena Stalko

Ważne daty

Brak wydarzeń
maj 2016
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj73
Wczoraj85
Ten tydzień73
Ten miesiąc158
Razem392360

  • Twoje IP 54.221.51.73
  • Wyszukiwarka unknown
  • Wersja unknown
  • System Operacyjny unknown

2
Online

poniedziałek, 02, maj 2016