• Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
  • Slajd5

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Malechowie na rok szkolny 2017/18 rozpoczęta! Pobierz formularz podania do:

Przyjęci do grona społeczności szkolnej

W czwartkowe przedpołudnie, 13 października 2016 r., w Gimnazjum w Malechowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym składały je cztery klasy pod opieką wychowawców: kl. I a – mgr Sylwii Radko, kl. I b – mgr Magdaleny Wełna - Markowskiej, kl. I c – mgr Adrianny Gabryś, kl. I d – mgr Lucyny Chylareckiej. Uczniowie ślubowali: godnie reprezentować imię placówki na zewnątrz, rzetelną nauką i pracą wypełniać szkolne obowiązki, dbać o honor i tradycje szkoły oraz wyrabiać w sobie siłę woli, prawość charakteru i koleżeństwo. Na koniec dyrektor szkoły, pan Piotr Chylarecki, wręczył gospodarzom pamiątkowe akty.

 

Wygrali najlepsi!

Reprezentacja Samorządu Uczniowskiego, czyli liderzy, są ważną grupą, mającą wpływ na to, jak wygląda szkolne życie. Zatem, by wybrać odpowiednie osoby do tego grona, ważne jest przeprowadzenie kampanii wyborczej, która pozwoli poznać kandydatów, ich pomysły na to, co planują zrobić dla szkoły i uczniów. Okres wyborczy był czasem dyskusji młodzieży nad wizją życia szkolnego. Kandydaci prezentowali swoje programy i pomysły, wieszali plakaty, częstowali łakociami, zachęcali prezentacjami multimedialnymi w celu zjednania sobie wyborców. 10 października 2016 roku, Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Adam Orłowski – przewodniczący oraz członkowie - Ewelina Wolowska, Kacper Sękowski i Jakub Nieradka, przeprowadziła wybory do Samorządu Uczniowskiego. Młodzież ze wszystkich klas wybierała przedstawicieli, którzy w ich imieniu będą odpowiedzialni za koordynację działań ogólnoszkolnych oraz podejmą ważne dla nich decyzje.

Po podliczaniu wszystkich głosów Rada Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017 wygląda następująco:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Katarzyna Żurowska

Rzecznik Praw Ucznia - Patrycja Godzieba

Sekcja Patron – Wiktoria Gawin

Sekcja Kultura i Nauka – Izabela Mikołajczak

Sekcja Dekoratornia – Zuzanna Kędziora

Sekcja Sport – Wojciech Tornow

Sekcja Wolontariat – Paula Modlińska

Sekcja Rozrywka – Jakub Szymków

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały Pani Magdalena Wełna – Markowska i Pani Sylwia Radko.

Nowo wybranym władzom Samorządu gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

Julia Lisiecka

Mistrzostwa Gimnazjum w Tenisa Stołowego

7 października 2016 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w Tenisa Stołowego. Do rywalizacji przystąpiło 32 chłopców i 8 dziewcząt. Grano systemem do dwóch przegranych meczy. Wśród chłopców najlepszy okazał się Marcel Sadowski, II miejsce wywalczył Wojciech Tornow, III miejsce Miłosz Kozioł. W kategorii dziewcząt drugi raz z rzędu mistrzostwo wywalczyła Martyna Narkowicz, II miejsce zajęła Wiktoria Kaszyńska, III miejsce Paulina Kowalkowska. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

Mariusz Małysz

Próbny alarm przeciwpożarowy

Dnia 10 października 2016 r. na godzinie wychowawczej trzema alarmowymi dzwonkami wezwano społeczność szkolną do gotowości. Celem takiego działania było przeprowadzenie ćwiczeń przeciwpożarowych na terenie gimnazjum, przypomnienie zasad obowiązujących podczas alarmu, sprawdzenie umiejętności organizacyjnych pracowników szkoły w momencie zaistniałego niebezpieczeństwa. Ewakuacja przebiegła sprawnie. Wszyscy dostosowali się do zasad obowiązujących w trakcie opuszczania budynku zagrożonego pożarem.

Szkolny Dzień Języków Obcych

"Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze." - Frank Smith
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Komisji Europejskiej podczas Europejskiego Roku Języków w 2001 roku. Jak co roku obchody te promują lingwistyczną różnorodność  Europy, podkreślają jej złożoność kulturową i zachęcają do nauki języków obcych.
W naszej szkole,  z uwagi na tydzień poświęcony patronowi, EDJ świętowaliśmy 06 października 2016 r. Tego dnia w niezwykłą atmosferę wprowadzały nas już od wejścia flagi europejskich państw pozawieszane na dolnym holu i tablice pełne ciekawostek o Anglii i Niemczech. Piosenki przygotowane przez Kingę Zwolińską wprowadzały  nie tylko w dobry nastrój, ale i stwarzały możliwości chętnym do zaprezentowania własnych umiejętności wokalnych w karaoke. Prezentacje multimedialne starszym rocznikom ugruntowywały wiedzę, zaś pierwszoklasistom  przybliżały wiadomości ogólne o krajach niemieckiego obszaru językowego i Anglii. Aktywni próbowali swoich sił w konkursach, wykorzystując zdobytą wiedzę, która była premiowana oceną bardzo dobrą.    
Nauka języków obcych inspiruje, poszerza horyzonty, zwiększając tym samym szanse na osobiste odniesienie sukcesu, dlatego zachęcamy młodzież do nauki języków.
A. Gabryś, E. Połońska

rekrutacja2017 kl4

Ważne daty

Brak wydarzeń
Kwiecień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Realizowane projekty

Współpracujemy z

Dzisiaj221
Wczoraj378
Ten tydzień1672
Ten miesiąc11603
Razem525293

  • Twoje IP 23.20.64.96
  • Wyszukiwarka Unknown
  • Wersja
  • System Operacyjny Unknown

1
Online

piątek, 28, kwiecień 2017