Start
pozar
7 marca odbył się Finał Gminny Ogólnopolskiego Turnieju
"Młodzież Zapobiega Pożarom".
W tegorocznej edycji konkursu pytania obejmowały historię straży pożarnej, udzielanie pierwszej pomocy i zagadnienia techniczne związane z gaszeniem pożarów.
Miejsce pierwsze i awans do zawodów powiatowych zdobył Marcin Hliwa (III d), drugie, również premiowane awansem miejsce, wywalczyła Natalia Dyrda (III d), miejsce trzecie przypadło Agacie Chylewskiej (III c).
 

projektDnia 6 marca 201 4 roku w Gimnazjum im. mjr. Ryszarda Markiewicza, ps. Mohort w Malechowie odbyło się spotkanie profilaktyczne poprowadzone przez prezesa Fundacji Extrema Club - Grzegorza Matwiejczyka. Oprócz prelekcji młodzież obejrzała film z wyprawy oraz zapoznała się z podstawowym ekwipunkiem ekstremalnych podróży. W czasie prelekcji zostały poruszone problemy wychowawcze młodzieży w zakresie odpowiedzialności za raz podjęte decyzje z naciskiem na ich skutek i wynikające z tego konsekwencje. Prowadzący zachęcał do bezpośredniego kontaktu z ludźmi oraz naturą, poznawania innych kultur oraz czerpania z nich wiedzy i wskazówek. Ponadto spotkanie miało na celu przygotować uczniów do życia w świecie dorosłych poprzez ukazywanie różnych aspektów życia wraz z jego zagrożeniami, zainspirowanie odpowiednich procesów oduczania się negatywnych i antyspołecznych zachowań oraz umiejętność przeciwstawiania się wpływom kolegów ze środowisk zdemoralizowanych. Dzięki doświadczeniu wieloletniego podróżnika młodzież miała okazję poznać najnowsze trendy w turystyce ekstremalnej.
Prowadzący promował aktywne spędzanie czasu wolnego jako sposób na rozwiązanie problemów oraz budowanie zdrowych postaw i celów życiowych. Spotkanie było pouczające, a młodzież w zainteresowaniem uczestniczyła w działaniach prelegenta.

Zobacz zdjęcia

 

14 lutego w naszym gimnazjum obchodzono międzynarodowe święto zakochanych. W związku z tą okazją sekcja Dekoratornia ustroiła szkolny hol symbolicznymi czerwonymi sercami zawierającymi imiona naszych wychowanków. Poranny apel rozpoczął  krótki performance "Miłośc", w którym wzięli udział: N.Strzelecka, A.Gawin, L.Seweryn, W.Skibińska, J.Kwestarz, D.Tamborska, C.Durdeń, P.Praduń, B.Paszkowski, I.Bińczyk, A.Janczewska, B.Urbański, A.Powarzyński, D.Krótka, D.Smoszna.
Poza tym przeprowadzono konkurs wiedzy o najsłynniejszych parach literatury, filmu, muzyki, a na wszystkich lekcjach języka polskiego uczniowie mogli pochwalić się umiejętnością pięknego czytania tekstów o miłości. Nie zabrakło również tradycyjnej poczty walentynkowej, dzięki której wszystkie życzenia, pozdrowienia i ciepłe wyznania trafiły do odbiorców.

Zobacz zdjęcia i wyniki

 

 

eliza

"Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym" 
Johann Wolfgang von Goethe

Elibeth Senger została laureatką konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

W życiu każdego człowieka czas, gdy otrzymuje się nagrodę jest bardzo ważny, szczególnie, gdy na takie wyróżnienie się długo i ciężko pracuje. Tak pracowała Eliza, by i w trzeciej klasie sięgnąć po laur. Uzdolniona językowo, ambitna uczennica wie, że znajomość języków obcych jest nieodzowną umiejętnością każdego Europejczyka w dzisiejszych czasach. Dlatego tak śmiało stawia przed sobą cele i z młodzieńczym zapałem  je realizuje, by w przyszłości uczynić z tego ogromny atut nie tylko w dalszej edukacji, ale i na rynku pracy.

Uprawnienia laureatów i finalistów.
Zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części egzaminu najwyższego wyniku.
Laureaci konkursu otrzymują najwyższą ocenę końcową z danego przedmiotu/przedmiotów.
Laureaci konkursów przedmiotowych przyjmowani będą do wybranego gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od ustalonych kryteriów rekrutacji.

Gratulujemy sukcesu i życzymy nieustającej pasji w dążeniu do celu.

Ewa Połońska

 

Sławieński Finał Powiatowy Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt odbył się, jak co roku, w  Gimnazjum wreczna Postominie. Do gry zgłosiła się najmniejsza liczba zespołów od początku istnienia Gimnazjady. Walkę podjęły dziewczęta z Postomina, Sławna i Malechowa. W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły pretendujące do tytułu mistrza. Po bardzo wyrównanym pojedynku 12-10, gospodarzy zwyciężył zespół ze Sławna. Gospodynie turnieju w drugim meczu z Malechowem zanotowały pewne zwycięstwo 15-6 (6-3). Ostatni mecz turnieju odbył się pomiędzy Malechowem i Sławnem. Nasze dziewczęta, głównie dzięki fantastycznie broniącej bramkarce Nikoli Celuch, zaczęły od prowadzenia 2-0 i do 25 min. utrzymywały remis 7-7, dający jeszcze nadzieję na pierwszą pozycję zespołowi z Postomina. Jednak końcówka to gra w przewadze sławianek i ostatecznie przypieczętowany zwycięstwem awans (10-8).

Końcowa klasyfikacja:
1.Gimnazjum Sławno
2.Gimnazjum Postomino
3.Gimnazjum Malechowo.

 

klasy6

5 lutego 2014 roku nasze gimnazjum otworzyło swoje podwoje dla uczniów klas VI Gminy Malechowo. Celem było przybliżenie oferty edukacyjnej placówki, bazy dydaktycznej oraz jej licznych atutów. Odwiedziło nas 76 przyszłych gimnazjalistów wraz ze swoimi wychowawcami.

Wystartowaliśmy o 9.30 spotkaniem z członkami samorządu uczniowskiego. Młodzież przygotowała symboliczne tarcze szkolne, ulotki promujące gimnazjum oraz scharakteryzowała szkołę podpierając się filmem "Jeden dzień z życia szkoły" przygotowanym przez mgr Annę Wrosch.

Kolejnym punktem programu był "Omnibus szkolny", gdzie rywalizowali reprezentanci wszystkich szkół podstawowych. Konkurs przygotowali i poprowadzili mgr Anna Wrosch i mgr Dominik Wrosch. Pytania dotyczyły różnych dziedzin życia, a skupiały się wśród następujących konkurencji: rebusy, szacowanie, plotka naukowa, omnibus. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich z Niemicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Istotnym elementem poznawania szkoły był moment uczestniczenia w warsztatach: chemicznych, fizycznych i języka angielskiego. Czekały tam na uczniów atrakcje, które przybliżyły tematykę przedmiotów oraz pokazały niekonwencjonalne metody nauczania. Dziękujemy Paniom: mgr Irenie Stalko, mgr Annie Rogali i mgr Adriannie Gabryś za niesamowite doznania edukacyjne.

Ostatnim akcentem wizyty szóstoklasistów w naszej szkole był "Konkurs wiedzy o lekturach szkolnych" przygotowany przez panie mgr Magdalenę Wełnę - Markowską i mgr Elizę Wróblewską - Hencel. Zmagania skupiły się wokół  5 lektur obowiązujących w szkole podstawowej: "Pinokio", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Ten obcy", "Przygody Tomka Sawyera" i "W pustyni i w pusczy". Przedstawiciele wszystkich szkół mogli sami decydować o wielkości zdobytych punktów, ponieważ pytania były podzielone na 1, 2 i 3 punktowe. W tym konkursie bezapelacyjnie wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Lejkowie. Uhonorowaniem uczestników były nagrody.

Członkowie samorządu uczniowskiego pod opieką mgr Mirosławy Turczyn przez cały czas opiekowali się przydzielonymi grupami młodzieży,  oprowadzali przybyłych po malechowskim gimnazjum oraz zdradzali  kuluary życia szkolnego.

Wszyscy odwiedzający skorzystali ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców działającą przy Gimnazjum w Malechowie. Dziękujemy pani Justynie Mazur i panu Andrzejowi Maj za reprezentowanie placówki  z ramienia rodziców.

Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy długopis z nazwą szkoły.

 
Ważne daty

1 września 2014r.
godz. 9.00
Rozpoczęcie
roku szkolnego

Realizowane projekty

english

 

 

 

 

 

winiary

 

wyloguj

 

ipn

 

zawodniacy

 

ipn

 

cyber

 

godnosc

 

szlachetna

 

czytanie

 

niemiecki

 

Współpracujemy z

lasy

 

ak

 

straz

 

dywizja

mod_vvisit_counterDzisiaj40
mod_vvisit_counterWczoraj241
mod_vvisit_counterTen tydzień1906
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1395
mod_vvisit_counterTen miesiąc977
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6866
mod_vvisit_counterRazem275591

Aktualnie: gości 2, 
botów 1 połączonych
Your IP: 54.83.141.145
 , 
Today: Wrz 03, 2014

PostHeaderIcon Nowości

PostHeaderIcon Popularne